Wpis z mikrobloga

Kim są ci ludzie uczestniczący w codziennych internetowych wojenkach.
Np klasyczne ciśnięcie na rowerzystów.
Po co ludzie się tak #!$%@?ą xD

Kiedyś kłóciłem się na wykopie w sprawie religii aż odkryłem że mój przeciwnik ma 12 lat. Wtedy pomyślałem sobie "co ja #!$%@? robię" i od tego czasu nie angażuje się w jakieś kłótnie w internecie.
Nie mówię zeby nie dyskutować chodzi mi o takie dyskusje jak teraz w gorących coś z rowerzystami ktos tam kogos daje na czarno, inny typ pisze esej i wstawia brainleta z rowerem zamiast mózgu xD

Kiedyś ludzie mieli z obcymi może parę kłótni na rok. Teraz spora część społeczeństwa ma ich po kilka dziennie. Nic dziwnego że ludzie się radykalizują

#zycie #przemyslenia
  • 53
@Kantar: jeszcze lepiej jak taki down jeden z drugim się produkują na tematy typu co lepsze: koty czy psy, albo lato czy zima xD Albo jak ktoś podejmie decyzję życiową i inny mu pisze że to źle to nie tak się robi, a nie ma pojęcia o powodach tego pierwszego xD
A wisienka na torcie to jak baba wrzuci swoje zdjęcie wtedy dopiero wylewa się szambo
@Kantar: Ludzie lubią dowalić komuś, poczuć się mądrzejszym/lepszym, pokazać komuś, że się myli. Tylko wychodzi śmiesznie, gdy ktoś nie umie przyznać się do błędu do końca i dwie strony próbują się przekonać, że zaorane xd
Nic dziwnego że ludzie się radykalizują


@Kantar: To raczej przyczyna takich dyskusji, a nie ich skutek.
Do ludzi dociera tak ogromna ilość bodźców, że nauczyli się myśleć skrótami i symbolami, przestają mieć własne zdanie, więc argumentacją nie wygrasz. Łatwiej być w radykalnej grupie niż zwrócić uwagę na konkretne fakty.

No więc prawak, lewak (wybierz co chcesz) to idiota, każdy ksiądz to pedofil, każdy z LGBT będzie rozbijał polskie rodziny, każdy rowerzysta