Wpis z mikrobloga

Nie wydaje się wam, że ta cała "Inwazja na Ukrainę" to tak naprawdę tzw maskirowka w której Rosjanie są mistrzami a nie ich prawdziwy cel? Przecież gdyby chcieli naprawdę podbić Ukrainę to po pierwsze wysłaliby Specnaz(z najnowszym system oporządowania "Ratnik") a nie "wojsko" z Donbasu z jakimiś tam Mosinami, po drugie - pierwszy atak wykonały Su-57 PAK FA i Su-75 "Checkmate" niszcząc kompletnie ukraińskie lotnictwo na lotniskach oraz wszystkie systemy OPL dla których te samoloty są przecież niewykrywalne. Zaraz za Specnazem wjeżdżają czołgi T-14 "Armata" i T-90 "Black Eagle" wsparte wozami piechoty "Kruganiec" i "Terminator" - pojazdy zupełnie nowej generacji, wobec których Ukraina nawet wspomagana przez NATO jest całkowicie bezbronna. Systemy "Krasucha" i "Chibny" zupełnie wyłaczają z użytku ukraińskie drony - bo w dziedzinie Walki Radiowo-Elektronicznej Rosjanie są mistrzami, tworząc wraz z doskonałymi systemami S-400, "Tor" i "Pancyr" tak zwaną "bańkę antydostępową"- odcinającą zupełnie poole walki od lotnictwa nieprzyjaciela. Bo mi to co się tam dzieje to bardziej przypomina teatrzyk dla zachodniej gawiedzi niż chociażby rosyjską interwencje w Syrii o której trochę czytałem - więc pewnie chodzi o coś innego i tam już zbliżają sie do pełnego sukcesu.
#rosja #ukraina #wojna #militaria
  • 42
@funkmess: Jest jeszcze opcja że ten sprzęt nie jest dostępny w wystarczającej ilości żeby przeprowadzić atak na tak duży kraj jak ukraina a jedyne do czego się nadaje to parady i pacyfikowanie syryjczyków na pustyni. Rzucenie tego na front mogłoby się skończyć złomowaniem. Jednak jest różnica pomiędzy syryjskim pasterzem a żołnierzem z nowoczesnym sprzętem po szkoleniu przez Natowskich oficerów
@niezdiagnozowany: Ja stawiam na wojnę gospodarczą z Zachodem: narzędziem mają być zaburzenia i zmuszanie do różnych kosztownych "objazdów" w globalnych łańcuchach dostaw (zwłaszcza żywności). Ruscy własnej gospodarki nie potrafią doprowadzić do szybkiego wzrostu, więc usiłują inne wyhamować. "Ja nie mam rowerka i ty nie będziesz go miał" (równanie w dół) jako motyw.
@niezdiagnozowany: Jeżeli to prawda, to bardzo nieudane... no chyba że chcą ruscy kompletnie przegrać i móc sobie ten gaz pompować we własne żopy. Raczej o przejęcie kontroli nad dystrybucją żywności. Celem gry podporządkowanie III świata poprzez Hołodomor na skalę globalną.
@niezdiagnozowany: Z tą ropą to jest dostępna z wielu źródeł, a co do żarcia to nie ma już tak łatwo. Zachód się sam wyżywi, ale trzeciego świata już może nie być zdolny wyżywić, jak Rosja zablokuje swoje zapasy plus ukraińskie i będzie je wydawać krajom słabo rozwiniętym na kartki. Człowiek musi żryć, a kto położy łapę na jego szamciu, może zmusić go do zrobienia wszystkiego, taka współczesna forma kolonializmu.