Wpis z mikrobloga

Czy kupno V6 w tym momencie to dobry pomysł xD? Całe życie słyszałem, że paliwo drogie i najlepiej to 1.9TDI, że szkoda kupować bo pije, najlepiej jak auto mało pali, a teraz jak rzeczywiście mam pieniądze na takie auto to paliwo jest po rekordowe 8zł i może być po więcej xD Serio jest taka różnica, 2.0T nie pije prawie tyle samo? W serwisie wydaje mi się, że V6 też wyjdzie drożej.

#motoryzacja
  • 21
  • Odpowiedz
@rzrbld: sporo zależy od tego jak jeździsz, mając ciężką nogę to i 1.4 ci spali swoje, miałem v6 i spalanie jakieś 10 litrów wychodziło, teraz mam 1.4 75 koni i depcząc wychodzi podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzrbld: mi po roku z v6 3.5 litra się odechciało. Fajnie to jedzie. Zbiera się jak marzenie. Niestety pali jak smok (ma to też związek z uszkodzonym chipem na który już prawie rok czekam). Teraz celuje sobie w jakąś fajną hybrydę. Ale wiadomo, jak portfel Ci pozwala to będziesz zadowolony. Mi szkoda hajsu, wolę to władować w inne rzeczy :)
  • Odpowiedz
  • 0
@rzrbld silnik silnikowi nie równy i do tego specyfika danego pojazdu, musisz sprawdzić spalanko polecam stronę https://www.ultimatespecs.com/ + poczytać o danym aucie i silniku czy awaryjne i czy trudne w naprawie itd.

I zadaj sobie ważne pytanie czy takie V6 ci rzeczywiście potrzebne :)
  • Odpowiedz
@rzrbld: jeżeli Cię stać, zawsze chciałeś i nie jeździsz 200km dziennie to pewnie ze tak!
Ja tak właśnie zrobiłem miesiąc temu i jestem zadowolony!
Tez przesiadłem się z diesla na 3.0 z kompresorem. Łykasz na samym początku pigułkę z kosztami spalania czy ubezpieczenia i jest Ok XD
W trasie wychodzi mi 8,6 przy spokojnej jeździe ekspresówka, w mieście 11-14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzrbld: ja jeżdżę starym saabem z 2.3t i średnio wychodzi mi 12-13 litrów lpg. To tyle w pieniądzach co astra kumpla z silnikiem 1.6 i sto koni, tyle że w benzynie.
Jak chcesz kupić w gazie to śmiało, jeśli chodzi o samą benzynę to pomyśl czy koszt 1zl/1km wchodzi w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzrbld: same here. Zawsze byle taniej i miesiąc temu przesiadłem się z opla 1.9 cdti na Amcara 3.5 V6. Jeżdże teraz mało i bardzo krótkie odcinki to spalanie mam 25-30 LPG ale nie szkoda mi żadnej złotówki :). A jak pojechałem w trasę to przy 120 spalanie spało do 13l więc jest git.
  • Odpowiedz
@rzrbld: Dwa miesiące temu kupiłem żonie 3.5 V6, po mieście pali 14L.
1. Jeśli cię stać, to czemu nie
2. Raz się żyje
3. Zaoszczędzonych pieniędzy ze sobą do grobu nie zabierzesz.
  • Odpowiedz