Wpis z mikrobloga

no to coś nie halo albo dajesz możliwość minusów żeby złe odpowiedzi zakopać albo robisz tak jak na Mirko


@keton22: Ale HN to nie moja strona, należy do Ycombinator.
A oni wiedzą co robią, dlatego chciałem wiedzieć, dlaczego to dobry pomysł aby tak robić, bo zastanawiam się, czy u siebie też tak nie zrobić.
Ale HN to nie moja strona, należy do Ycombinator.


@aptitude: 'dajesz' było w sensie ogólnoludzkim ale hej. A ogólnie to że coś jest duże (i/lub zarabia dużo pieniędzy) nie znaczy że jest optymalne. Rób jak chcesz, mi taki patent nie leży.
główny komentarz to początek dyskusji, tak jak wątek na forum. Subkomentarz to odpowiednik postu. Inne zastosowania, inna ewaluacja. Dla wątku ważna jest popularność, bo od tego zależy czy będzie na górze czy nie. Subkomentarze to dyskusja, nie zmienia wpływa na popularność i są posortowane według kolejności
@keton22: @jerry_owies: @Saly: @plusujemny: Wczoraj dostałem możliwość minusowa głównych komentarzy.
Na HN trzeba sobie zarobić aby miniować, dopiero po 2600 Karma możesz minusować główne odpowiedzi, a dopiero wczoraj zdobyłem 2600 karma. Dziś jestem na 2679 karma.

Nie chce nic mówić, ale to interesujący pomysł aby dając użytkownikom możliwość minusowania dopiero jak są zaufani. Tak powinno być na wykopie, np. zielonki nie mogą nić minusowac.
Pomaranczki mogą dawać minusy
@keton22: @jerry_owies: @Saly: @plusujemny:

Nie chce się chwalić jakoś, ale ja na HN mam moc.

Np. jeżeli jakiś post zostanie zabity przez moderatorów, to mogę nago zagłosować, i dać mu głos.
Zrobiłem to 2 razy na razie i za każdym razem wylądował ten martwy post na główniej.

Naprawdę dobry system.