Wpis z mikrobloga

Było na tagu kilka razy pytanie o worki do #sousvide zatem podpowiadam. Caso Design, producent AGD i między innymi zgrzewarek robi dobre folie molestowane. Zarówno w rękawach jak i gotowe - pocięte. W komentarzu zdjęcie z właściwościami, kupujcie tylko takie worki w których producent deklaruje ich przydatność do użycia w określonych temperaturach i czasie
Pobierz
źródło: comment_1655977527OgVZzjQIaE4K14tNLiX1Cs.jpg
  • 7
@zakoo: ja kiedyś zamówiłem dużą partię rolek na allegro, gdzie producent deklarował właściwości i już od dwóch lat ich używam i wszystko ok. A cena była jakaś śmieszna w porównaniu ze sklepowymi
@JuneJohn: „gdzie producent deklarował” czy „gdzie producent nie deklarował” bo nie wiem jak się odnieść :D jak zamówiłeś legit to bardzo się cieszę - podaj linka lub producenta dla potomnych
@zakoo: tam gdzie deklarował :D
Chodziło mi tylko o to, że worki sygnowane logiem jakiegoś producenta np. zgrzewarek lub cyrkulatorów do SV są dość drogie, a niekoniecznie dużo lepsze
@JuneJohn: A to pełna zgoda! ja się po prostu nigdy nie spotkałem w Polsce z takimi informacjami podczas kupowania folii i najczęściej wyklikiwałem coś z Amazona. Ale jako, że stary jestem to może i czasy się zmieniły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zakoo: potwierdzam. gotować tylko w folii, która jest do tego przeznaczona.
sprawdziłem w praktyce folię, na której nie było słowa a możliwości grzania i mięso całkowicie przechodzi jakimś dziwnym, bardzo nieprzyjemnym smakiem. nie dość, że pewnie niezbyt to zdrowe, to jeszcze się można porzygać, takie to paskudne.