Wpis z mikrobloga

czolem Mireczki z #krotkofalarstwo.
Szukam jakiegos radyjka na wszystkie podstawowe pasma i waham sie pomiedzy Icom 706MkIIG lub Yaesu 857D, chetnie poczytam wszelkie za i przeciw. Dedykowane jako radio bazowe na 2m/70cm i ewentualnie przenosno/samochodowe od czasu do czasu na wszystkie pasma w zaleznosci od upodobania.
#yaesu
#icom
#hamradio
  • 7
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: Ja też na Twoim miejscu wybrałbym ft857d, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie. Posiadam FT857D jako drugie, zapasowe, radio mobilowo-terenowe. Niemniej uważam, że to całkiem dobre w swojej klasie (i wymiarach) radio. Nieprzypadkowo było ono tak długo produkowane. Na KF-ie naprawdę sobie nieźle radzi, nieraz porównywałem z ciekawości zmoim podstawowym Ftdx3000 - wiadomo inna klasa, ale moim skromnym zdaniem z ft857D jako radiem tych rozmiarów też nie jest źle .
@kecajek: mam icoma na bazie, wczesniej mialem yaesu, oba maja w sobie cos interesujacego, wiec wlasnie dlatego nie skreslam zadnego z nich, jedynie duzy pobor prady w spoczynku moze byc utrudnieniem na wyjazdach itp. najchetniej wzialbym oba, ale nawet sam sobie nie potrafiblym wytumaczyc takiej decyzji :)

@bst: dlatego pytalem o konkretny model, bo nie widzialem chinczyka na wszystkie pasma na ali