Wpis z mikrobloga

Witam yerbowicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Yerbe piłem 2 razy, w życiu teraz chciałbym kupić do domu.
Mam do was pytania, bo wy się znacie:
1. Jaka dla początkującego? Jakieś popularne, ogólne? Pajarito będzie ok?
2. Czy jak mam duży dzbanek z filtrem i po prostu ją zaleję, to będzie ok? Robię tak z herbatami sypanymi.
3. To prawda, że yerba daje stały poziom energii? Jak to działa, kofeina tam jest jakaś inna xDD? Czy po prostu, dlatego, że ją popijamy cały dzień to jest fajnie? Uzyskam taki efekt, jakbym kawkę np. w termosie xD tak sb popijał cały dzień, czy to jednak coś innego?

Pozdrawiam wszystkiego dobrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#yerbamatewykopclub #yerba
#yerbamate #yerbatime
  • 3
@Zimny-jak-lod:
1. Pajarito, Cruz de Malta, La Merced, FD Mejor, Rosamonte, Playadito, Selecta <- to w miarę znane marki
2. Możesz parzyć jak Ci wygodnie
3. Wolniej to się przedostaje do naparu i siorbiesz to przez cały dzień, więc i cały czas utrzymujesz lekko podwyższony poziom energii. Jakbyś rozcieńczył wielką mocną kawę i ją pił przez cały dzień to może by działało podobnie
@Zimny-jak-lod
1. Zależy co piles. Mniej dymne yerby, jak np. Krause nie walą tak popielniczką, są trochę mniej gorzkie i bardziej trawiaste w smaku. Wydaje mi się, że na początek są lepsze, mniej odrzucają. Jak się przyzwyczaisz do gorzkości, to potem takie Pajarito smakuje dobrze :P
2. Zależy jaka yerba, jakie sitko. Bo pył (sporo yerb jest bardzo pylastych) będzie przechodził do naparu i będziesz go czuć w gardle. Najtańsza bombilla to
@Zimny-jak-lod: 2. - jak najbardziej. Bombille przepuszczają pełno syfu na zeby albo w druga stronę - zatykają się. French pressy, filtry do herbat to najlepsza opcja. Na początek nie pij naparu z samego dna, tam się osadzi sporo mułu, zlej to do zlewu (chyba ze Ci nie przeszkadza, to pij, będzie mocniejsze kopnięcie).

Yerby na początek jak pisano wyżej, przejrzyj tez tag, bo to pytanie pojawia się co tydzień. Dorzucę jeszcze