Wpis z mikrobloga

Cześć, mam zamiar jutro zwiedzić Wezuwiusza, ale już sam nie wiem czy trzeba płacić za wstęp czy nie. Przejrzałem już kilka stron, opinii na google maps i połowa osób pisze, że tak, a druga połowa, że nie. Wie może ktoś jak to z tym Wezuwiuszem jest? Jeśli rzeczywiście jest płatny to czy artekart young 3 dni zda egzamin i uda mi się dojechać pociągiem z Neapolu do Ercolano i potem sobie spokojnie samemu wejść na Wezuwiusza w cenie tej karty? Jeszcze jedno pytanie mam do tej karty artekart. Czy wliczają się w nią również dojazdy pociągiem do np. Sorrento i Pompejów(plus bilet wstępu) i powrót do Neapolu bo obecnie tam stacjonuje. Dziękuję za pomoc bo trochę już się zagubiłem w tym włoskim internecie i już sam nic nie wiem... #wlochy #podroze #neapol #pomocy #zwiedzanie #italia
  • 5
@thev: z artecard mozesz jechac pociagiem circumvesuviana, ale tylko do miejsc, w ktorych jest jakas atrakcja ktora artecard obejmuje. Czyli mozesz jechac do Pompejow i stacji kolo Wezuwiusza, bo jest po drodze. Jesli w Sorrento jest jakas atrakcja, do ktorej mozesz wejsc na artecard - to tez mozesz tam dojechac w cenie. Nie mozesz za to korzystac z busow sita bus na wybrzeze amalfitanskie. Natomiast na stronie artecard jest napisane, ze
@thev: Dobra sobie na razie Wezuwiusza podarowałem, może w kolejne dni zwiedze. Dziś wleciały Pompeje za 3.50 euro online, ale oczywiście na miejscu w cholerę oszustów którzy sprzedawali wycieczki za grube eurosy.
@thev: na przyszlosc, we Wloszech najbardziej oplaca sie kupowac bilety w kasie, kupujac online prawie zawsze sobie cos doliczaja :) choc nie zawsze warto stac w kolejce. Mam nadzieje, ze wyjazd sie udal