Wpis z mikrobloga

Dzisiaj kazdy troche gral, troche nie gral, jednak w tym spotkaniu moim zdaniem kluczowa role odegrala para przyjmujacych. Jak nie przyjmowali zagrywki, to odjazd Amerykanow na kilka pkt, jak zaczeli dogrywac pilki chociaz w okolice Janusza to z bolem, ale szlo. Sliwka i Semeniuk sa moimi murowanymi kandydatami do wyjazdu na MŚ. Ograni, Sliwka bardziej wyrachowany, spokojniejszy (czasem oczywiscie przegina, idealow nie ma), Semeniuk za to dynamit, energiczny, z inwazyjnym, mocnym atakiem i zasiegiem pozwalajacym bic w trudnych sytuacjach ponad blokiem, po ciasnym skosie albo rozbijac blok. Niemniej chcialbym wlasnie w takim meczu zobaczyc Lipinskiego, jest dosc charakterystycznym zawodnikiem na przyjeciu, szczerze wiaze z nim nadzieje na przyszle lata. Nie widze go jednak na MŚ w tym roku, bo Fornal to zawodnik na porownywalnym poziomie do Sliwki, lepsza zagrywka, moze gorsze przyjecie. Czwartym kandydatem wydaje sie Kwolek dzieki swoim walorom typowo zadaniowym - np. zagrywka. Jest za to kruchy, i wydaje mi sie, ze jego kontuzja jest jedyna szansa dla Lipy.
#siatkowka
  • 4
@SiemaNagor: od Lipińskiego patrząc na turniej w Ottawie dużo wyżej w hierarchii jest Szymura, a i nie zapominałbym o Bednorzu, który ma wrócić na turniej w Gdańsku
@vasos bednorza skreslilem, bo bylem pewien, ze ma kontuzje, my bad. A Szymura, hmm... Nie widze zbytnio wartosci, ktora moglby wniesc do kadry, jest niezly, ale brak mu czegos, co by go wyroznilo. Lipinski ma - jest to duza sioa ofensywna, ktora moglaby realnie odmienic jakis ciezki mecz.
@SiemaNagor: Myślę że jednak Śliwka wydaje mi się bardziej stabilny od Fornala. Można mówić co się chce o tych jego kiwkach ale moim zdaniem na sytuacyjnej stanowi wartość dodaną

@PytongzZSRR jak nie poniesie go radosna tworczosc i zdecyduje sie na atak to owszem, ma bardzo dobra technike ataku z dziwnych pilek (z naciskiem na slowo atak). Poza tym uwazam ze obaj zasluguja na miejsce w kadrze, i sliwka, i fornal.