Wpis z mikrobloga

Ktoś się tu zna na autach i chciałby doradzić zielonej w temacie? Jeszcze będę z tatą rozmawiać na ten temat, ale to będzie mój pierwszy samochód i nie wiem prawie nic. xD Kusi mnie gaz, bo jednak ceny #paliwo są ostatnio przerażające. Myślicie, że to dobra droga? Czym to się właściwie różni od takiego auta na benzynę? Czy tylko wydatkiem na stacji?

#kiciochpyta #motoryzacja
  • 9
@Maudee: różni się tym że masz dodatkowy system w samochodzie, zbiornik, układ wtrysku, parownik, sterownik etc. im prostsze auto tym mniej problemów z instalacją. Jeśli kupujesz używane auto z LPG to musi działać zarówno na benzynie i LPG tak samo nie zależnie od paliwa.
@Maudee: spalanie o ~25% wyższe niż na benzynie,
droższy przegląd techniczny (nie pamiętam ile, 50-100 zł),
zbiornik jest w bagażniku lub zamiast koła zapasowego więc zabiera to trochę przestrzeni bagażowej,
zazwyczaj niższy zasięg na pełnym zbiorniku niż przy jeździe na benzynie,
instalacja ma dwa filtry i ich koszt (samych filtrów, nie usługi wymiany) to najczęściej nie więcej niż 50 zł,
wlew jest pod klapką lub w zderzaku,
na zimnym silniku nie
@stranded: kiedys wjechałem w garaz podziemny pod biurowcem gdzie mają takie rurki z wentylatorami i tabliczki wysoki poziom spalin swoim golfixem 1,6 bez katow LPG i pakowałem cos do samochodu dosłownie z dwie minuty i juz się włączył alarm XD pytanie czy to od lpg czy tego, że nie mam kata?