Wpis z mikrobloga

mam klimę w 24 letnim aucie. Klima nie zależy od wieku auta tylko od tego czy kupiliśmy bieda wersję.


@aarahon: Tak ale...

Nawet w nastoletnim samochodzie naprawa nieszczelniej klimy, wymiana uszkodzonej sprężarki, może przekraczać możliwości finansowe a czasami nawet wartość pojazdu.

Parę lat temu sprzedałem BMW. Dziś miałoby 20 lat. Klima sprawna była do końca i nie sprawiała problemów.
W znacznie młodszym włoskim produkcie, spieprzyła się jakaś rurka elastyczna a lamele
@aarahon: Otóż to. Właśnie dlatego, często w starszych autach klima nie działa, mimo, że była zamontowana fabrycznie.

AR z 2011. Wymiana skraplacza 900. Wartość trudno powiedzieć, silnik i wyposażenie podbijają cenę. Nie jest to golas z podstawowym klekotem.
@xer78: mam 25letnie bmw i klima działa, co prawda wypadałoby ją już "dobić" bo słabo chłodzi, ale działa, w latach 90 dwustrefowa klimatyzacja w bmw to była norma, a brak klimatyzacji to było coś dziwnego
mam 25letnie bmw i klima działa, co prawda wypadałoby ją już "dobić" bo słabo chłodzi, ale działa, w latach 90 dwustrefowa klimatyzacja w bmw to była norma, a brak klimatyzacji to było coś dziwnego


@rafal_13: Nie zgodzę się, że norma. Miałem e36 bez klimy mimo, że to był lekko doposażony IS.
Miałem e46 z jednostrefową klimą mimo, że miała parę dodatków dobieranych.

Chyba, że mowa o serii 5 i wyżej. Tam
@xer78: clio kupiłem z działającą klimą, toledo z 1998 trzeba było nabić bo po kolizji u poprzedniego właściciela warsztat który naprawiał układ nie nabił go - stwierdzono że nie da się ustalić czy czynnik był wcześniej. Po nabiciu działa już 3 sezon. Oglądałem ostatnio 6 aut z lat 2004 - 2007 i żadne nie miało działającej klimy.

@Dejwi996: to jest strasznie głupie myślenie. W nowym aucie jak Ci się to
@xer78: e36 już ciężko było bez klimy dorwać, może faktycznie z tą dwustrefową to przesadziłem, ale w latach 90 w klasie premium brak klimy to było coś dziwnego, seria 5 czy 7 bez klimy to chyba nie wychodziła
@rafal_13:

e36 już ciężko było bez klimy dorwać


Miałem coupe z 94. Miała "szyberdach" a w takich podobno klimy nie montowali wtedy.

seria 5 czy 7 bez klimy to chyba nie wychodziła


W e34 to chyba można było mieć zegar zamiast obrotomierza.
@xer78: e36 zdarzało się bez klimy, ale rzadko, dużo więcej aut ją miało niż nie miało, e38 też znajdziesz z manualną klimą, bo bez klimy to już chyba nie było, ale co ciekawe własnie sprawdziłem i e39 bez klimy się zdarzały, ale to na zasadzie 1 na milion