Wpis z mikrobloga

Przed chwilą napisałem do Pani Pośredniczki na otodom że byłbym zainteresowany kupnem nieruchomości ale maksymalna kwota jaką mogę zaoferować to 0.8x gdzie x to obecna cena ofertowa. Przy tym dodałem że zdaję sobie sprawę że moja oferta odbiega od ceny w ogłoszeniu więc proszę o kontakt jeżeli w przyszłości oczekiwania sprzedającego ulegną zmienie. Moja oferta nie była jakaś specjalnie niska - wot, w szeroko pojętych 'widełkach' tego po ile chodzą nieruchomośći w tej lokalizacji w tym roku. W odpowiedzi dostałem maila o treści "oburzenie" że jak to tak, nigdy przednigdy nikt tego tak tanio nie sprzeda, a ja to w ogóle niepoważny jestem xD Ehh Ci profesjonaliści w obrocie nieruchomościami.

#nieruchomosci
  • 63
  • Odpowiedz
@IKnowThings: Czas gra na Twoją korzyść. Zakręcenie kurka z kredytami, wyższe stopy w przyszłości mniejsza zdolność - oferty będą musiały się dostosować pod możliwości.
  • Odpowiedz
@inty: Sam obserwuję kilka domów w mojej okolicy to jedno ogłoszenie już ma 100k rabatu (oczywiście w tytule ogłoszenia: Promocja tylko teraz!!!) z zawrotnych 1.3mln
  • Odpowiedz
@hekktik: nie 20% wartości a 20% ceny podanej w ogłoszeniu, to raz :) A dwa - kulturalnie przedstawiłem kobiecie swoją maksymalną ofertę i poprosiłem o ewentualny kontakt w przyszłości, tylko tyle. Nawet gdyby była właścicielem nieruchomości to spinanie się o to że 'za mao' jest zwyczajnie głupie bo ucina drogę do jakichkolwiek negocjacji w przyszłości, a w przypadku kogoś kto zajmuje się pośrednictwem - dodatkowo skrajnie nieprofesjonalne.
  • Odpowiedz
@hekktik: abstrakcyjne to jest to o co spinają się ludzie :) Tu mamy przykłąd Ciebie, spinającego się bo Ci się nie podoba oferta którą random X przedstawił randomowi Y gdzieś w internecie. I jeszcze śmiał o tym napisać na wypok!
  • Odpowiedz
@IKnowThings: Bardzo grzecznie napisałeś. Nieprofesjonalne zachowanie. Spoko opcją na otodom byłaby właśnie możliwość składania ofert z kwotą a nie że musisz pisać. Sprzedający mógłby sobie ustawić filtr od jakiej wartości mają do niego te oferty trafiać i po sprawie.
  • Odpowiedz
@IKnowThings: nawet gdybys napisal "ty glupia #!$%@? daje 100zl za ta rudere" to powinna odpisac "dziekuje za informacje i zycze milego dnia"
Tak wyglada profesonalizm, nawet na glupie zaczepki odpowiadasz jak "prezydent"
  • Odpowiedz
@IKnowThings: no widzisz, widocznie to jeszcze nie jest ten moment, który niektóre wykopki przewidują od 10 lat, że będą sprzedawać na gwałt, i robić obniżki po 20-30 procent. Ale poczekaj jeszcze kilka miesięcy, już zaraz jebnie na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fiedya: Tego nie wiem, ale wiem ze tanich kredytów i dużych zdolności kredytowych pozwalających na kupno mieszkań z segmentu który mnie interesuje na LTV 80% już nie ma i nawet pięknego pogrzebu nie miały :) Ceny raczej rosnąć nie będą, moje możliwości finansowe już tak więc dalej robię swoje, najwyżej kupię za gotówkę za jakiś czas ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@IKnowThings: Według danych NBP cena ofertowa a cena transakcyjna to 18% różnicy dla Warszawy. Więc za wiele to nie chciałeś utargować realnie. Jak ta kobieta się do Ciebie odezwie, że akceptuje ofertę to nakreśl odpowiedz, że masz niestety nową propozycję z kolejną obniżką.

@hekktik: xd Tak jak wyżej napisałem średnia obniżka ofertowa to 18%, przy spadku popytu przez brak finansowania to tak naprawdę brak negocjacji.
  • Odpowiedz