Wpis z mikrobloga

Mirki, można otworzyć rachunek firmowy walutowy, z którego się nie korzysta firmowo?
Chce zakupić samochód z USA i muszę zrobić przelew w dolarach, ale z osobistego konta średnio mi się opłaca, bo opłaty wyższe, a mam obecnie na firmowym konto EUR na którym trzymam kasę i usługę walutową. Póki co chce zakupić jeden samochód dla siebie, a potem myśleć już o handlu i wtedy ten rachunek byłby używany częściej.
Rachunek trzeba zgłosić do ZUS i US i wlasnie nie wiem czy mogę tak zrobić, czy może jednak otworzyć prywatny i z niego korzystać.

#dzialalnoscgospodarcza #banki #firma #mbank
  • 3
  • Odpowiedz
@xa0s: jeśli to JDG to możesz, ale ta prywatna transakcja będzie lepiej widoczna dla US. Banki też chcą aby środki zgromadzone na kontach firmowych pochodziły tylko z JDG, ale wydać możesz je prywatnie
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: Tak, jestem na JDG, ale wydaje mi się ze pierwszy to niech widzą, a potem jak bym to rozwinął bardziej to już norma. Dzięki za szybka pomoc!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xa0s: jeśli nie używasz do rozliczeń firmowych to nie musisz zgłaszać. I możesz go używać jak chcesz - w banku tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz