Wpis z mikrobloga

@Goronco: spoko, ostatnio sie dowiedzialem ze comarch jest konkurencyjny, i to baaardzo. Jesli ktos odchodzi z powodow finansowych bo potrafia tak dlugo licytowac az taka osoba zostanie
@Goronco: ponad rok już jestem w Asseco i aktualnie jestem w drugim projekcie. Z mojego doświadczenia największe jazdy i problemy są z klientem czyli wszelkiego rodzaju ministerstwami albo urzędami publicznymi. A z tym, że im większy projekt to tym trudniej nim zarządzać to też prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Goronco: A pracował ktoś z was na stanowisku analityka biznesowego w comarchu? Mam za sobą pracę w AP w BPO i szukam czegoś bardziej ambitnego, a nie klikanie w sapie wg korpoprocedur "dla Niemca". Czyli praca w comarchu na analizie to jednak nie będzie to? :/
@wafel14 bo po stronie klienta z sektora państwowego nie ma osoby odpowiedzialnej. Wszyscy rzucają wymaganiami, ale nie ma nikogo żeby podejnowac decyzję i brać za to odpowiedzialność. Tam nikomu nie zależy za bardzo żeby działało.
Nagminne jest nieodbieranie projektu bo "ja to sobie inaczej wyobrażałem". #!$%@?, ze swoich wyobrażeń nie przekazał na etapie analizy albo chociaż develompentu.

No i jeszcze jeden smaczek czyli integracja z innymi rządowymi API, w których jest taki
@Tomek89Tar: Widzę, że rozumiesz jak to działa. Mam szczęście, że mam ogarniętą PO i jak coś jest zmianą wymagań inną niż to co było wcześniej to nie daje sobie tego wciskać tylko twardo odmawia zrobienia tego co nie było ustalone.
@Zwierzak24: a może PRS, KRZ, SLPS i NPP. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły. Któreś z tych projektów, ale nie chcę ujawniać które dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) btw Ty też jesteś z Asseco? Byłeś może na ostatniej integracji w Krakowie?
@wafel14: nie ale mam tam sporo znajomych pracujących w departamencie rolnictwa a przy ekw pracowała moja dobra znajoma. A ekw kojarzę bo Asseco miało pokój w ministerstwie na przeciwko mojej firmy. Nie wiem co ostatnio się zadziało przy wdrożeniu ale wywaliło prawie 80% wpisów z KW mojego osiedla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zwierzak24: Nawet nie jestem zaskoczony tym, że coś się posypało przy wdrażaniu. Jak ostatnio pytałem się co tam słychać w moim poprzednim projekcie to się dowiedziałem, że ministerstwo od lutego do teraz nie wydało nowej wersji bo nie potrafią zainstalować i przetestować poprawnie na swoich środowiskach. Na spotkaniach sami podobno krzyczą na siebie i skaczą sobie do gardeł.