Wpis z mikrobloga

#rowery #rower #mtb #szosa

Mirki ile mogę zażyczyć za buty Shimano SH-XC300 XC3 buty MTB SPD r. 43 + do tego pedały SPD z Shimano?
Używane nie cały rok. Przejechałem może w nich 300-400km max. Nie są uszkodzone ani nic, jedynie te blaszki które przykręca się na dół buta są trochę zdarte wiadomo, od tego nie da się uciec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie jeżdżone w żaden deszcz czy po błocie. Może ktoś byłby zainteresowany ogólnie? :D
dziki17 - #rowery #rower #mtb #szosa 

Mirki ile mogę zażyczyć za buty Shimano SH-X...

źródło: comment_1656511065rWhWDPOBXeLBJWkCCHyOzf.jpg

Pobierz
  • 19
@dziki17: Gdybym nie miał swoich takich samych to bym je kupił od Ciebie powiedzmy, za 250zł.
Na dzień dobry powinno wymienić się wkładkę i buty do jeżdżenia.

Jeździłem w wielu rodzajach butów, ale dla amatora te są zdecydowanie najlepsze.
Ja jeżdżę w nich i w XC i Gravelu.

Jak ktoś się dużo ściga i liczy na czasy to wyższy model bo sztywniejsza podeszwa. Jak nie to te są idealne.
Mnie właśnie napieprza prawa stopa w tym jak przejadę 15-20km poza tym nie robię nie wiadomo jakich tras wiec nie ma sensu według mnie trzymania ich.


@dziki17:

Masz pewnie jakąś wadę postawy - płaskostopie albo co. Wkładkami ortopedycznymi można to załatwić najczęściej.
@dziki17: nie wiem czy ci zależy na SPD ale jeśli tak to przejdź się do jakiegoś fittera na ustawienie bloków, dobór wkładek czy zastosowanie podkładek kątowych. Albo do ortopedy aby zdiagnozować ewentualny problem czy nawet do zakładu co robi wkładki.
@bibsz: W obecnej sytuacji właśnie mi nie zależy. Nie jeżdżę dużych tras, nie mam szosy ani gravela, zwykłego gianta rom disca mam i myślę, że w normalnych butach będzie tak samo.
@dziki17: trochę tak jest. SPD to są jednak ograniczenia i nie samo złoto pomimo że tak się to tu przedstawia. Choć niewątpliwie sporo plusów jest.
Jeśli w zwykłych butach chciałbyś się jednak zintegrować z rowerem to można użyć nosków albo strapow. To też są fajne rozwiązania i ja osobiście też je lubię. No ale są znacznie bardziej wymagające od SPD w kwestii nawyków i ewentualnych gleb ;)
Dobre podeszwą butów z
@dziki17: nie wiem jak to teraz wygląda. To wszystko to są rzeczy których używałem kiedyś albo kupiłem kiedyś i nie bardzo się orientuje w obecnej ofercie.
Najprościej to jakieś fajne platformy z pinami ale też nie wiem co teraz jest warte polecenia. Plus ewentualnie jakieś buty do typu adidas five. (Piny niszczą podeszwy)
No chyba że byś chciał strapy - to cinelli pewnie ciągle będą najlepsze. (I dość drogie)
Noski to
@dziki17: Napisałem Ci wycenę - nowe kosztują 370zł. Nowy nabywca powinien wymienić wkładki, a wkładki to koszt 50-100zł (nie pamiętam które to są). Odrobinę odjąłem za to że są używane i wyszło 250zł.

Za tyle bym i ja kupił gdybym potrzebował i jest to cena dosyć pozytywna dla Ciebie. Ale nie kupię bo mam dokładnie takie same, a że mam jeszcze RC7 i dwie pary innych to nie ma sensu kupować