Wpis z mikrobloga

@Dambibi: Może by tak tumany z tej fundacji nie wiem, poinwestowały w jakieś wyposażenie szkół, czy nowe place zabaw i boiska jak ich tak bardzo los dzieci w Polsce martwi zamiast tworzyć kolejne kretyńskie billboardy?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Dambibi: odpowiadam: dzieci są w dupie jak ich niedoszli rodzice spłacający z jednej wypłaty kredyt mieszkaniowy a z drugiej dwa miejsca w żłobku, pozdrawiam i życzę miłego dnia
  • Odpowiedz
@aegispolis: Tymczasem katolicka południowa Afryka z przyrostem rzędu 2-3 ocznie.


@Heyolok: Tylko w Afryce mnożą się, bo jest bieda. A jak jest bieda to dzieci Cię utrzymują na starość i robią wszystko w domu
  • Odpowiedz
@Reezu: Przecież wszędzie na świecie tak było, że była wysoka dzietność i wysoka umieralność, potem za sprawą medycyny zmniejszała się umieralność, więc rósł przyrost naturalny, a potem zmniejszała się dzietność. Bieda tu nie ma nic do tego, a cyniczne wypominanie im, że sobie nie radzą z sytuacją, którą sami im sprowokowaliśmy jako Europejczycy, to trochę krindżuwa ziomuś.

Mniej Cejrowskiego, więcej nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aegispolis: Niska dzietność jest dodatnio skorelowana z średnio-wysokim dobrobytem. Dodatkowo dochodzi przymus robienia "kariery" i wspierany medialnie konsumpcjonizm. Takie zjawisko zachodzi u wielu gatunków gzie niskie ryzyko śmierci i względny dostatek przekłada się na zmniejszenie dzietności. Nie należy zapomnieć że nowe europejskie standardy obyczajowe nie wspierają powstawaniu stałych i długotrwałych związków, które tez gwarantują wyższy przyrost naturalny.
  • Odpowiedz
Nie należy zapomnieć że nowe europejskie standardy obyczajowe nie wspierają powstawaniu stałych i długotrwałych związków


@Mezomorfix: No nie wiem, trochę fakty przeczą temu, co mówisz. Bo jak inaczej wytłumaczysz, że w tradycyjnej Polsce czy Węgrzech przyrost jest jeden z najniższych w Europie, a w tych strasznych lewackich państwach zachodu, co zaraz upadną, jest znacznie lepiej?
a.....s - > Nie należy zapomnieć że nowe europejskie standardy obyczajowe nie wspiera...

źródło: comment_1656613507eTfceUbOFgT41kN1BCuH5s.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@aegispolis: Na zachodzie robotę robią migranci. I ciężko mi nazwać Polskę tradycyjną przy najszybciej na świecie laicyzującej się młodzieży a to młodzież odpowiada za przyrost naturalny, nie emeryci.

Masz badania odnośnie korelacji katolicyzmu z niskim przyrostem naturalnym? Raczej jest odwrotnie(zresztą zakaz aborcji i mocna ograniczona antykoncepcja powinna wpływać przeciwnie) wśród rodzin chrześcijańskich.

@Dambibi: @Kryspin013: No tak przed tym chorym wyrokiem Przyłębskiej dzieci rodziło się od groma, tylko zakaz aborcji
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Nie mniej przed PiSem też był dramat a Twoje słowa o katolstwie potraktowałem jako skierowane przeciwko KK a nie obecnie rządzącej partii. Ci drudzy z prawdziwym chrześcijaństwem mają niewiele wspólnego, chociaż hierarchom kościoła też się zdążą rozmijać z głoszoną przez nich nauką.
  • Odpowiedz
@Dambibi trochę zgoda ale z drugiej strony pierdu pierdu. Prawda taka że jak człowiek żyje w dobrobycie to niestety ale też nie jest tak chętny na dzieci. Dzieci to doświadczenia, złość, zmęczenie, często bezradność i dużo nieprzespanych nocy. Później jest lepiej ale też nie aż tak, bo dziecko trzeba wypuścić w świat przygotowane a nie hodować go jak pokemona i wypuścić na świat bezradne i przerażone.

Jak się ma dużo pieniążków to
  • Odpowiedz
@MirkobIog: do tego wtedy nie było prawie w ogóle antykoncepcji, a nawet jeśli jakaś była to był (i nadal jest w nauczaniu KK) ogromny grzech, poza tym uświadomienie było zerowe, no i seks był zawsze wtedy kiedy staremu przyszła ochota, bo jeśli stara nie dała by po dobroci to stary i tak wziął by siłą, a cała okolica i tak by powiedziała, że to wielka radość, że co rok prorok, bo
  • Odpowiedz
Może by tak tumany z tej fundacji nie wiem, poinwestowały w jakieś wyposażenie szkół, czy nowe place zabaw i boiska jak ich tak bardzo los dzieci w Polsce martwi zamiast tworzyć kolejne kretyńskie billboardy?


@Tommy__:

Tumany z organizacji sterowanych ideologicznie nie siedza w tych fundacjach zeby rozwiazywac realne problemy, tylko po to, zeby jęczeć, że rzeczywistosc odbiega od wyznawanej przez nich ideologii.

Efektywne zwalczanie realnych problemow wymagaloby od nich skupienia sie
  • Odpowiedz
Nie mniej przed PiSem też był dramat a Twoje słowa o katolstwie potraktowałem jako skierowane przeciwko KK a nie obecnie rządzącej partii.


@Zydomasoneria: Jest kierowane przeciwko PiSowi i przeciwko KK. Kto współpraccuje z PiS-em? Kto od PiSu spija pieniążki? Zastanawiałeś się?

Ci drudzy z prawdziwym chrześcijaństwem mają niewiele wspólnego, chociaż hierarchom kościoła też się zdążą rozmijać z głoszoną przez nich nauką.


@Zydomasoneria: bla bla bla. "To nie był prawdziwy komunizm",
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Akurat pozycja KK jeżeli chodzi o status prawny się niewiele zmieniła po zmianie władzy. Obecne przywileje KK to wynik lat 90. Więc ciężko mi powiedzieć, że KK spija pieniążki tylko dzięki PISowi. Co do współpracy do nie cały KK z nimi współpracuje. Jest w polskim KK bardzo wielu ludzi przeciwnych obecnym rządom.

Co do komunizmu to porównanie z czapy. Nigdzie się te zasady nie sprawdziły. Co do wolnego rynku to
  • Odpowiedz
Tylko mam na myśli rzeczywiste stosowanie a nie wybiórcze podchodzenie do tematu.


@Zydomasoneria: Instytucja KK nigdzie się nie sprawdziła. Wiele krajów zachodnich poszło po rozum do głowy i #!$%@?ło przywileje KK. Polecam poczytać chociażby o Irlandii gdzie mieli uber konserwatywne społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Nigdzie się nie sprawiła? To własnej chrześcijańska Europa opanowała świat, ludzie na całym świecie znają angielski oraz większość PKB światowego jest wytwarzane w naszym kręgu kulturowym. W kwestii wolności jednostki kraje mające korzenie w chrześcijaństwie również przodują. Nie wiem czy gdyby u nas wytworzyła się inna religia to czy by świat zupełnie inaczej nie wyglądał.
  • Odpowiedz