Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W związku z kiepskimi prognozami na sobotę i niemożnością utrzymania się w domu chciałem odświeżyć wiedzę na temat apel pogodowych.

Najlepsza apka do prognoz to?


Najlepsza apka do burz, chmur i deszczy to?

Dziękuję bardzo.
#tatry
  • 10
@Jelen_Szlachetny a nie masz wrażenia że od jakiegoś czasu dokładność ich prognoz mocno spadła. Gdzieś czytałem że zmienili model czy coś takiego i od tego czasu ich prognozy sprawdzają się średnio. Kiepsko też że aktualizują prognozę chyba tylko 2 albo 3 razy na dobę co przy tak dynamicznych zmianach jakie ostatnio mamy wcale nie pomaga.

U mnie najdokładniej sprawdzają się prognozy z windy a w drugiej kolejności te na których opera się
@Joterini2: Kurde, znowu ten temat.
ŻADNA nie jest najlepsza. Prognozy opierają się na prawdopodobieństwie. Jak ktoś pisze, że mu się XYZ sprawdza najlepiej, to znaczy, że miał do niej farta i nic więcej.
Jedyny sposób, żeby mieć w miarę dobre prognozy to mieć ich kilka i umieć je czytać.

Ale, żeby nie było, to podam też moje typy: Meteoblue (multimodel), yr.no, SHMU.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hard1: no znowu znowu, próbowałem trochę tag przeszukać ale nie szło. Wiadomo, że prognoza to prognoza, a pisząc najlepsza (mogłem to w sumie uszczegółowić) miałem na myśli wygodna w obsłudze, z wygodnym interfejsem, wieloma danymi w jednym miejscu a może jakaś kompaktowa która zadziała na kiepskim zasięgu itp.

Radarów burzowych/deszczowych jest co nie miara każdego nie sprawdzę a z doświadczeń dobrze skorzystać, np. może któryś odświeża się częściej w darmowym planie?
@Joterini2: Windy.com oraz Antistorm.eu pokazują bieżącą sytuację radarową i satelitarną. Odświeżanie co ok. 10 minut. Na podstawie animacji nacierających (lub nie) opadów i chmur można sobie przewidywać samemu czy już trzeba zmykać do schroniska. Trzeba jednak pamiętać, że burze lubią rodzić się w górach. Unoszące się wilgotne powietrze schładza się i tworzą się chmury, z których może zejść nagle deszcz. Chodząc po polskiej stronie ma się dodatkowe utrudnienie, że chmury zazwyczaj
Pobierz
źródło: comment_16566028269sWiy1aSU6h1p1cfzp5ZuM.jpg