Wpis z mikrobloga

SpaceX Starship Could build this huge Station in 6 months

Jak ktoś myślał, że Musk jest "odklejonym optymistą" to musi obejrzeć tego chłopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale przyznam, że pomysł ciekawy, wydaje się dla mnie łatwiejszy, bardziej możliwy do zrealizowania niż kolonizacja Marsa. Jak dobrze pójdzie to może jedna taka stacja powstanie do 2050.

Tak czy siak gdyby Starship zadziałał tak jak ma to takie projekty ze sfery czystego SF, przeszłyby do możliwych do realizacji.

#technologia #kosmos #eksploracjakomosu #spacex #nauka
FX_Zus - SpaceX Starship Could build this huge Station in 6 months

Jak ktoś myślał...
  • 9
@Manah: no pewnie tak ja ISS to robi.

@lukszymonk: i tak dla mnie to wydaje się bardziej możliwe, sensowniejsze do zbudowania (ta mniejsza stacja... nie mówię, że przez tego chłopa) niż 1 000 000 miasto na Marsie.

Koncept takiej maszyny jak TBM tylko do budowy, spawania struktury w kosmosie dla mnie całkiem sensowny, myślę że do zrealizowania jeśli koszty wyniesienia czegoś na orbitę spadną znacznie.
Pobierz FX_Zus - @Manah: no pewnie tak ja ISS to robi.

@lukszymonk: i tak dla mnie to wyda...
źródło: comment_1656618292iQX0kqkYKuTi4hCBXcjg64.jpg
@jasonfly: no właśnie, pomysł fajny... teoretycznie, wiadomo są tysiące problemów po drodze i ci ludzie (z tego co się dowiedziałem amatorzy... kto wie może nawet oszuści) z tego projektu raczej nigdy ich nie rozwiążą. Ale wydaje mi się, że gdyby Starship zadziałał to może zacząłby się rozwijać przemysł budowy czegoś prywatnego w kosmosie. Taka przyszłość wydaje mi się całkiem realna na ok. 2035.