Wpis z mikrobloga

WRĘCZ NIE WYOBRAŻAM SOBIE OKRESU SPRZED 2008 ROKU

Kiedy to płodne Julki zaraz po skończeniu Liceum szły na studia DZIENNE do miast wojewódzkich, a Ty jako mężczyzna jeżeli nie zdecydowałeś się na studia, bo np. miales biednych rodziców to byłeś skazany na obowiązkowa sluzbe wojskowa z tą całą swołoczą, koceniem, falą i betonem w kadrze oficerskiej...

Boże święty, dla mnie byłoby to jak wyrok śmierci.

Dzisiaj gdy praca wręcz leży na ulicy to można sobie jako przeciętny przegryw iść po prostu do pobliskiego Januszexu i sobie w spokoju pracować w kołchozie po czym wrócić do domu i zasiąść do komputera bożego.

A kiedyś? To musiał być Horror, prawdziwy horror.

@sikalafou jako iż jesteś starszym stażem profesorem robpillologi, to chce zadać pytanie.
Jak wtedy wyglądało życie przeciętnego faceta który NIE poszedł na studia?
#przegryw #wojsko #pracbaza #praca #polska #robpill
Pobierz
źródło: comment_1656676356wnqz4o4SGEnZb4CTFzPvZq.jpg
  • 36
@GlenGlen12 te sceny miały miejsce do lat 90 ,później mogłeś iść stalowo i nic się nie działo. Wszędzie jak jesteś #!$%@? to będą tobą pomiatać ,czy to szkola,praca,wojsko. Jak jesteś normalny to nawet w więzieniu sobie poradzisz.
@funeralmoon miałem podobnie, choć od razu po liceum w 2005 poszedłem sam, wiedziałem, ze mnie wezmą więc oszukałem system, poza tym nie dostałem się wymazine studia więc pomyślałem, że wojsko to dobra kariera. Ochotnicy mieli pewną swobodę w wybieraniu jednostek więc wybrałem tą najbliżej domu, niemal w tym samym mieście. Pierwszy miesiąc, dramat i ciężki zapieprz, dwa kolejne po przysiędze już lepiej choć wciąż ciężkie ale to dlatego że robiono z nas
@GlenGlen12: to były czasy, gdy ludzie siedzieli w więzieniach za odmowę pójścia do wojska xD
Szczególnie Jehowi byli skazywani masowo, bo im zasady zabraniały wojska

Ze znanych ludzi to Maleńczuk tak siedział
"W 1981 skazany został na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej"

A w wyskoku Magika powołanie do wojska również odgrywało istotną rolę

"Magik wyskoczył z okna swojego mieszkania w Katowicach-Bogucicach 26 grudnia 2000 roku. Pośrednią przyczyną tragicznej
Pobierz
źródło: comment_1656696736yhPzJbCdXgjVsI0R2fbKES.jpg
@GlenGlen12: byłem ostatnim rocznikiem obowiązkowej słyżby wojskowej, uciekłem na studia. Ale mój kuzyn z mojego rocznika, który był mało kumaty i chodził do zawodówki został wcielony zaraz po skończeniu zawodówki. Wspominał źle, np kazali im siedzieć na odwróconych stołkach godzinami, na tych nóżkach, a na poligonach zamiast ćwiczyć to kazali im zbierać grzyby dla oficerów itp. Po służbie miał chyba pół roku zapomogę 500 zł jaka wtedy przysługiwała, co na 2007