Wpis z mikrobloga

WRĘCZ NIE WYOBRAŻAM SOBIE OKRESU SPRZED 2008 ROKU

Kiedy to płodne Julki zaraz po skończeniu Liceum szły na studia DZIENNE do miast wojewódzkich, a Ty jako mężczyzna jeżeli nie zdecydowałeś się na studia, bo np. miales biednych rodziców to byłeś skazany na obowiązkowa sluzbe wojskowa z tą całą swołoczą, koceniem, falą i betonem w kadrze oficerskiej...

Boże święty, dla mnie byłoby to jak wyrok śmierci.

Dzisiaj gdy praca wręcz leży na ulicy to można sobie jako przeciętny przegryw iść po prostu do pobliskiego Januszexu i sobie w spokoju pracować w kołchozie po czym wrócić do domu i zasiąść do komputera bożego.

A kiedyś? To musiał być Horror, prawdziwy horror.

@sikalafou jako iż jesteś starszym stażem profesorem robpillologi, to chce zadać pytanie.
Jak wtedy wyglądało życie przeciętnego faceta który NIE poszedł na studia?
#przegryw #wojsko #pracbaza #praca #polska #robpill
GlenGlen12 - WRĘCZ NIE WYOBRAŻAM SOBIE OKRESU SPRZED 2008 ROKU

Kiedy to płodne Jul...

źródło: comment_1656676356wnqz4o4SGEnZb4CTFzPvZq.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: pamiętam, że w #!$%@? się dupy paliły wszystkim z dobrych domów żeby pozałatwiać szybko kwity i iść na studia żeby dzieciak nie musiał iść do woja między te zwierzęta. A w takich prostych robotniczych rodzinach,lub rodzinach patologicznych to nawet nikt się nie łudził, że go wojsko ominie. Po prostu było to zahardkodowane w ich życiorys i byli z tym pogodzeni od lat nastoletnich, że idą do woja. Ogólnie mało z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GlenGlen12: Wcale nie trzeba było trafić do woja żeby mieć kręcenie wora, kiedy nie zdałem w liceum i wylądowałem w zawodówce to też to robilem. Oczywiście, nie jestem z tego dumny, na swoją obronę moge tylko powiedzieć że nie byłem uprzedzony do przegrywow, każdemu się dostało, nawet Oskarkowi który podjeżdżał do szkoły fajną BMW i myślał że jest nietykalny.
  • Odpowiedz
a Ty jako mężczyzna jeżeli nie zdecydowałeś się na studia, bo np. miales biednych rodziców


@GlenGlen12: Akurat biedni mieli łatwo. Socjalne i pierwszeństwo w akademiku.
Zresztą nawet nie trzeba było studiować, a zapisać się na Fizykę. W środku semestru nikt nie wywalał.

#przegryw tez miał z górki, bo dostawał kategorię D za problemy ze zdrowiem
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: @rafal_13: Ja zmieniłem kierunek studiów i w międzyczasie mnie capnęli do woja (szkoły miały obowiązek informować WKU o przerwie w nauce), nie pomogły pisma do komendanta WKU. I co mogę powiedzieć o tym woju - źle nie było. Byłem po technikum, miałem maturę i studiowałem, tak że też mnie trochę bardziej ulgowo traktowali niż niektórych nieogarów, co to prawa użycia broni nie potrafili się nauczyć przez tydzień :)

Tak
  • Odpowiedz