Wpis z mikrobloga

Mirko help.

Kupiłem na Allegro telewizor na raty z Allegro Pay, zapłaciłem pierwszą ratę. Po tygodniu testowania telewizor jest strasznie wadliwy. Zarówno matryca jest uskzodona bo wyświetla cuda jak po zalaniu wodą tak i oprogramowanie głupieje. Każą aplikację którą uruchomię po 3-5 minutach zamraża i wywala mnie do homepagu android tv.

Mam jeszcze 6 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Zwrócić go czy reklamować?

Co z moją pierwszą wpłaconą ratą?

#allegro #allegropay #raty #telewizory#pytanie
  • 4
Sprzedawcą na allegro jest Neonet, duża sieciowa. Zadzwonię do nich na infolinię, zapytam co mi doradzają i zrobię na odwrót ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kmds: zwrot i nie nysl o zadnaj reklamacji.
Znajac polskie sklepy i serwisy bedziesz sie miesiacami bujal bez tv i bez kasy, albo ci powiedza za to normalne zachowanie urzadzenia i zostaniesz z bublem.

Jedyny problem to kwestia ogarniacia przesylki zwrotnej.
@kmds jeśli kupiony przedmiot jest wadliwy to możesz go reklamować, sprzedający musi rozpatrzyć Twoją reklamację, jeśli ją uzna powinien zwrócić Ci wszystkie poniesione koszty, również koszty przesyłek. Sprzedający w zależności od wybranego przez Ciebie roszczenia (wymiany towaru na wolny od wad, naprawy towaru, obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy (o ile wada jest istotna) ma obowiązek rozpatrzyć ją niezwłocznie lub w ciągu 14 dni, jeśli nie zrobi tego w terminie, reklamacja zostanie
@allegro_pl dzięki za obszerną odpowiedź, fajnie że tu jesteście, umiecie w marketing i internet! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Swoje prawo do reklamacji i terminy obowiązujące sprzedawcę rozumiem, ale to potrwa kilka tygodni. Czy mogę zwrócić towar bez podania przyczyny jeśli ciągle mieszczę się w 14 dniach od zakupu?

Wolę go oddać i kupić na środę nowe od tego czy innego sprzedawcy.

Tylko chce być uczciwym konsumentem i jakoś