Wpis z mikrobloga

Mirki gitarowe, jest zagwozdka. Zakupiłem wczoraj na oeliksie sprzęt ze zdjęcia.
Zastanawiam się co to jest. Osobiście obstawiam na lutniczą kopie Gibsona, bo gra się na tym naprawdę rewelacyjnie, brzmi też genialnie. To na pewno jakiś high-end sprzęt. Orginalny Gibson to raczej nie jest, daję na to max 5%

Jedyny detal odbiegający od normy, który znalazłem to ostry cutaway (florentine). Klucze są wymienione, są dziury po poprzednich.

Numer seryjny to (8)25(3)62768. 8 i 3 są w kółku, czasem ma to niby znaczenie.

#gitara #gitaraelektryczna #pokazgitare
pan_warell - Mirki gitarowe, jest zagwozdka. Zakupiłem wczoraj na oeliksie sprzęt ze ...

źródło: comment_1656850562TKi2MeK5dYkiDPkKoNolrK.jpg

Pobierz
  • 14
@pan_warell: Może to bardzo dobra kopia, a może to oryginał.
Nie jestem ekspertem od wszystkich Gibsonów, ale jest taki dżentelmen, który na YT prowadzi kanał "Trogly's Guitar Show" i on jest maniakiem Gibsona. Mógłbyś mu podesłać foty i zapytać, co o tym sądzi, tylko zrób lepsze zdjęcia i nie pod kątem.
A nuż trafiłeś coś naprawdę interesującego.
@pan_warell: Moim zdaniem rogi od "otwartej księgi" na główce za mało wystają w przód jak na Gibsona. Bardziej bym właśnie szedł w kierunku, że to Epiphone. Tak samo wydaje mi się, że boki główki mają zbyt dużą talię. No i oczywiście róg od cutawaya jest spiczasty, czego nie widziałem w Gibsonach, no ale może wydawali specyficzną wersję z ostrym rogiem. Mało wyrazisty wydaje się numer seryjny, który jak dla mnie dostał
@pan_warell Proporcje główki są na pewno nie takie jakie mają być, sam kształt, klucze nie są w linii i są za nisko (zobacz gdzie się kończy osłona pręta i ile miejsca zostaje między ostatnimi kluczami i logiem).

Sam kształt body jest inny, zobacz czy jest tam klonowy top w ogóle, powinien wyłazić w cutawayu tak jak masz na lewym dolnym zdjęciu.

Do tego nienajnowsze Les Paule z bindingiem na gryfie miały tzw.
turban - @pan_warell Proporcje główki są na pewno nie takie jakie mają być, sam kszta...

źródło: comment_1657041294hWckGME0YcJ60yywX5SxbV.jpg

Pobierz
To jest wszystko kompletnie nie ważne...

@turban: Nie no jasna sprawa, nie chodzi mi o to żeby flipować to na ebayu xD

Zaciekawiła mnie historia tej gitary. Bo gra za dobrze na chińczyka, więc obstawiam lutniczą kopie. Tylko po co ktoś wrzuca SN, topowy osprzęt i logo gibsona do body z ostrym cutawayem? ¯\(ツ)_/¯ Ten kto robił tą gitare na pewno miał zdolności, żeby zrobić idealną kopie, więc dziwna sprawa.
@pan_warell a patrzałeś na przetworniki i elektronikę? Przetworniki będą najpewniej gibsonowskie, to łatwo wymienić, cięzko powiedzieć jakie, ale elektronika jest dużo ciekawszza - Gibson np. brandował swoje potencjometry. Ciekawe jak jest tutaj.

Może być jeszcze jedna hipoteza - to gitara po przeszczepach z innej gitary, po złamanej główce czy innej atrakcji. W końcu widać duzo lakieru na tyle główki. Szukaj jakichś resztek po pracach itp.
Ten kto robił tą gitare na pewno miał zdolności, żeby zrobić idealną kopie, więc dziwna sprawa. A skoro jest tyle oczywistych róznic, to po co to logo?


@pan_warell: Widziałem ludzi, którzy zamawiali sobie takie rzeczy u lutników. Gitę mieli maksymalnie dostosowaną pod swoje preferencje, więc odbiegała od klasycznych kształtów, ale "logo na główce być musi, bo się gitarzysta udusi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)