Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki,
Jak to teraz jest z tą fotowoltaiką? Cały czas do mnie dzwonią, bo byłem zainteresowany instalacją 30kW przed zmianą przepisów (uprzedzając pytania i porady odnośnie pompy ciepła itd, to obiekt jest zabytkiem, w grę nie wchodzi wykonanie standardowej instalacji co, tylko grzałki elektryczne do pieców kaflowych +nowe piece elektryczne). Potrzebuję rocznie wg bilansu energetycznego 9000kWh na ogrzewanie, 6000kWh na cwu i jakoś z 8000kWh na gniazda. Czyli jakoś ~23000 kWh rocznie. (23 *130%~30 kW - moc instalacji). Teraz wszedł nowy sposób rozliczania i wiele firm zakończyło działalność. Czy #polenergia jest warta uwagi? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Jaka cena instalacji za 1 kW jest ceną korzystną? Proponowano mi falownik przemysłowy FOX Ess i panele Jinko 560

#pv #fotowoltaika #energetyka #energetyka
  • 11
  • Odpowiedz
@qweqweqwe123123123: jinko wcale nie jest większością rynku. Kiedyś większością rynku było ponoć Longi, ale to wcale ich jakości nie poprawiało;)
Pytanie kto będzie gwarantem jak ci firma instalująca padnie.
30kw od Huawei kosztuje 9300 netto. Ile zaoszczędzisz biorąc wynalazek?
  • Odpowiedz
@qweqweqwe123123123:
Powiem ci jak ja bym robił.
Kupił inwerter Huawei - 9300
Panele wziął leapton - 1.46zl/Wp
(Bo chyba najlepsze na rynku i zawsze mają bonusa)
I zamontował firma montażową które teraz nie mają zleceń i są chętne.
System montażowy kazałbym wybrać firmie montującej żeby dała gwarancję na wykonanie ale kupiłbym sam.

Koszt montażu zależy od tego gdzie panele będą zamontowane i na jakim systemie. Ale na tym bym nie oszczędzał
  • Odpowiedz
A jak ze stawkami za prąd? Tutaj mam pewne stawki zakupu i sprzedaży, niezależnie od cen. Dzięki temu stosunek dalej pozostałby na zasadzie 130% Sprzedaje wg cen tge24 Kupuje po 0.61zł Ewentualnie mogę sprzedawać po 0.55 zł
  • Odpowiedz