Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa, gdyż na obecnym to nawet przeglądarka się zacina czy w czasie oglądania filmów na Youtube. Laptop ma służyć do przeglądania internetu, oglądania filmów, zagrania od czasu do czasu w grę oraz do montowania filmów nakręconych w 1080p/4K. Przeglądałem oferty i wybór padł na Lenovo Legion 5 który ma AMD Ryzen 7 5800H, Geforce 3060 RTX, 16 GB Ram, 1 TB SSD oraz Windows 11 Home.

Ten laptop zamierzałbym kupić gdyż spełnia moje oczekiwania co do wydajności, układu chłodzenia oraz wymienionych zastosowań (w szczególności do grania czy edycji i montowania filmów). W przyszłości (czyli za 1-2 lata) planuje rozbudować konfiguracje laptopa o dodatkowy dysk SSD (1TB-2TB) czy pamięć Ram do 32 GB.

Proszę o info czy ten wybór będzie dobry? Czy jednak powinienem inny laptop wybrać? Myślałem też nad Acerem Nitro 5 lub MSI.

Czy opłaca się kupować laptop razem z systemem Windows 11 Home? Czy lepiej kupić bez systemu i kupić sprawdzonego Windowsa 10 oddzielnie? Bo trochę naczytałem się opinii, że Windows 11 to trochę system niedopracowany i są z nimi nadal problemy po aktualizacjach.

#laptop #laptopy #komputery #komputer #kiciochpyta #pcmasterrace #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c32465e80a5db3bac31cd8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: będzie spoko. 5800H + 3060 (nawet laptopowe) to niezłe kombo, nawet w cyberpunka pograsz na high i 60fps https://youtu.be/2ziOGYCjggc?t=192 Nie ma co się zastanawiać. JEDYNIE co to może nad laptopami z OLEDem (jak seria asusów). Ale to tylko wyłącznie, jak ci zależy na odwzorowaniu kolorów bo się zajmujesz grafiką/montażem profesjonalnie. Nieprofesjonalnie to i matryca legiona styknie (ew. zewnętrzny monitor).