Wpis z mikrobloga

Klepie kod w skandynawskiej firmie lajtowa robota w sumie na 5 dni przepracuje może 2... nikt nie weryfikuje mojej pracy dosłownie mogę sobie wpisać, że pracowałem 8h nad taskiem który nie istnieje a i tak kasa dojdzie i nikt się nie czepnie co bym nie zrobił to to zawsze super, extra to jest świetne, klient zadowolony. Straszne nudy w tej robocie ostatnie 2 tyg to nie zrobiłem w sumie nic sensownego, że aż sam sobie robotę wymyślałem... Odnoszę też wrażenie, że ci skandynawscy programiści to zwykli figuranci poziom jest serio fatalny... Jak to wygląda u was?
#programista15k
  • 7
@seniorwykopek: Jeżeli Polacy to niewolnicy w pracy, to jak nazwać Japończyków, Koreańczyków i Chińczyków? Polacy w porównaniu do nich to po prostu lenie.
No i problem jak najbardziej leży w Europie Zachodniej. Z takim podejściem nie dziwota że Amerykanie i Azjaci w niemal wszystkim ich wyprzedzają. Europie potrzebne jest wschodnie podejście.
@seniorwykopek

Zarobki tak, ale podejście Wschodu czy nawet amerykańskie pod tym względem przydałoby się całej Europie. Europa osiągnęłaby znacznie więcej gdyby kult pracy i nauki był u nas ceniony tak samo jak w innych i rozwiniętych częściach świata. Podejrzewam że takie same kompleksy jakie my przejawiamy do nich, to oni (zachodni Europejczycy) mają wobec Ameryki.

Lecz co do zarobków to obawiam się że to wkrótce Wschód może zacząć zyskiwać na znaczeniu.

@