Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
To jest właśnie problem z takimi inicjatywami typu na prezent przynoście karmę dla psów dla schroniska ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ostatnio rozpara się pobrał z jakąś dziewczyną i wpadli na pomysł, że goście niech przynoszą karmę dla psów. No i w zamyśle pomysł fajny, problem w tym, że efekt jest taki, że połowa z tej karmy jak nie jeszcze więcej pójdzie na śmietnik bo żadne szanujące się schronisko nie będzie dawać psom tej paszy

Na zdjęciu macie efekt tego pomysłu, gdzie połowa z tych karm to pedigree, darling, jakieś karmy lidlowskie, royal caniny i inny syf

Jedyne co tam jest akceptowalne to brit care i ile jest tych worków z brit care? Ja widzę dwa xd

Lepszym pomysłem byłoby zebranie pieniędzy i samemu kupno jakiejś dobrej jakościowo karmy aniżeli poleganie na gościach, gdzie połowa pewnie nie ma psów i kupując karmę będą się patrzeć na to czy opakowanie fajnie wygląda ( ͡ ͜ʖ ͡)

#famemma #psy #czujezleczlowiek
Pobierz Anty_Chryst - To jest właśnie problem z takimi inicjatywami typu na prezent przyności...
źródło: comment_1657189444Ws8fvXsoQoXA8NIMvHMbzq.jpg
  • 63
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@odyn88: no niestety tak to wygląda, ludzie widzą fajne opakowanie czy reklamę w tv i kupują.

Sam jak tylko zacząłem zarabiać to się tym zainteresowałem, #!$%@?łem to co matka kupiła i szukałem lepszych karm. Pewnie nawet kilku Mirków, Mirabelek będzie mnie kojarzyć z tagu #psy bo chyba kilkanaście razy się pytałem o zdanie czy ta karma jest dobra itd. xd
@Anty_Chryst: ja miałem psa 20 lat jedzącego normalna karmę ze sklepu i zdrowego dopóki raczysko nie złapało na starość. To są serio takie złe te karmy? I z tego co pamiętam jadł karmę frolic która też nie jest jakaś droga. Jedyne przypadki gdzie pies miał problemy ze zdrowiem to kleszcz albo jak sam się podtruł wskakując na stół i żrąc jemiołę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ziko100: jak to mawiają, jeden czlowiek palił całe życie i zmarł mając 90 lat, inny odżywiał się zdrowo i zmarł na raka mając 50 lat ¯\_(ツ)_/¯

Różnie może być, jednemu nic nie będzie, będzie po prostu srał pięć razy dziennie i wydalał kupy giganty a inny zachoruje na szereg chorób
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Boxcutter: faktycznie zabawne, wyśmiewanie problemu jakości karm, które bardziej się nadają dla bydła aniżeli dla psa bo więcej tam zboża aniżeli mięsa

To tak jakbym ci dał kilogramowe parówki z biedry, najtańszą margaryne, najtańszy chleb z biedry i kazał jeść przez całe życie ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jeremy-grancarno: wiesz, to że przyjmują to nie znaczy, że tym karmią

Równie dobrze może to lecieć do jakiegoś magazynu na zapasy gdyby brakło lepszej karmy albo jak darczyńca odjeżdża to leci to od razu do śmietnika ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jeremy-grancarno: schroniska też mają swoje budżety i nie jest to 10 tysiecy złotych miesięcznie by starczyła na jakieś chappi tylko idzie w miliony zlotych rocznie, na szybko znalazłem pobliskie schronisko z mojego miasta i ich budżet na rok 2015 wynosił 2,3mln. Według statystyk psów przyjęli 900, 600 zostało adoptowanych, kotów przyjęli 300, 150 zostało adoptowanych, na zabiegi kastracji kotów poszło 60k

No generalnie jestem pewny, że Pedigree czy inną dyskontowa karmą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MZ23: konserwa ma lepszy skład niż Pedigree.
Porównanie nie trafione, lepszy by było o jakichś najtańszych parówkach oddzielanych mechanicznie, może i dostaniesz sraki, zatrucia pokarmowego itd. ale przynajmniej się najesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anty_Chryst: zdaje sobie sprawe, ze schroniska maja układy ze sklepami, ponieważ sa z tego korzysci po obu stronach. Zreszta sam w takim charakterze regularnie odwiedzałem schroniska i o ile nigdy nie interesowałem sie statystykami, to wiem czym sa karmione, poniewaz byłem i widziałem. Mam wrażenie że ignorujesz istnienie normalnych karm a zauważasz tylko chłam pokroju pedigree, albo karmy super premium. Nic pomiędzy. Kupowanie karm jakosci super premium dla tych psów jest