Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
To jest właśnie problem z takimi inicjatywami typu na prezent przynoście karmę dla psów dla schroniska ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ostatnio rozpara się pobrał z jakąś dziewczyną i wpadli na pomysł, że goście niech przynoszą karmę dla psów. No i w zamyśle pomysł fajny, problem w tym, że efekt jest taki, że połowa z tej karmy jak nie jeszcze więcej pójdzie na śmietnik bo żadne szanujące się schronisko nie będzie dawać psom tej paszy

Na zdjęciu macie efekt tego pomysłu, gdzie połowa z tych karm to pedigree, darling, jakieś karmy lidlowskie, royal caniny i inny syf

Jedyne co tam jest akceptowalne to brit care i ile jest tych worków z brit care? Ja widzę dwa xd

Lepszym pomysłem byłoby zebranie pieniędzy i samemu kupno jakiejś dobrej jakościowo karmy aniżeli poleganie na gościach, gdzie połowa pewnie nie ma psów i kupując karmę będą się patrzeć na to czy opakowanie fajnie wygląda ( ͡ ͜ʖ ͡)

#famemma #psy #czujezleczlowiek
Pobierz Anty_Chryst - To jest właśnie problem z takimi inicjatywami typu na prezent przyności...
źródło: comment_1657189444Ws8fvXsoQoXA8NIMvHMbzq.jpg
  • 63
Akurat glodny kundelek zje zdechlego szczura na smietniku i mu nic nie bedzie

Ja akurat bardziej koty i z mojego doswiadczenia jesli kot byl syfem karmiony to potem dobrej jakosci jedzenia nie chce jesc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jeremy-grancarno: nie ignoruje istnienia normalnych karm, dla mnie normalne karmy to np brit care, czyli nic premium za miliony monet ale też nie syf, w którym większość to zboże. Ostatnio widziałem w biedronce active pet bez zbóż, większości ludzi takich jak ja, czyli interesujacym się co je pies, active pet kojarzy się właśnie z syfem pokroju pedigree ale przeczytałem skład tej nowej karmy bez zbóż i uważam, że też jest w
Większość psów że schroniska to zaniedbane kundle które Pan porzucił i ostatni czas pieskiego życia spędzały pewnie szwedajac się po mieście,#!$%@? resztki ze śmietnika albo szczury dopóki ktoś ich nie zawinął do schroniska. Albo nie jadły nic od kilku dni i trafiły tam wygłodzone.
Ale jakiś wykopek musi się #!$%@?ć ze jak ktoś śmie karmić czymś innym niż ja karmie.
Na wsi psy #!$%@? wszystko od dawien dawna i jakoś nie potykam się o szczątki zwierząt?
@Anty_Chryst: Sory ale ludzie ze schronisk to chyba często osoby mocno odklejone i nieracjonalne… lepiej żeby pies żarł suchy chleb albo w ogóle nic czy jednak taką karmę jak na zdjęciu? Tak samo adopcje - znajomi ostatnio psa ze schroniska brali. Fajni z nich ludzie, odpowiedzialni, ogarnięci. To ile procedur musli przejść, wywiadów, wizyt w domu kogoś ze schroniska to jest po prostu abstrakcja
umrom pieski od tej karmy? będą im siem łamać łapki albo bendom wymiotować? dużo pieniędzy muszom mieć te całe schroniska skoro wyrzucają karmę, po co je finansować w takim razie?


@OEM_crv: Równie dobrze możesz przynieść do jadłodalni 50 kg czerstwego chleba i narzekać, że wyrzucili go do śmieci zamiast rozdać bezdomnym.
Sory ale ludzie ze schronisk to chyba często osoby mocno odklejone i nieracjonalne… lepiej żeby pies żarł suchy chleb albo w ogóle nic czy jednak taką karmę jak na zdjęciu? Tak samo adopcje - znajomi ostatnio psa ze schroniska brali. Fajni z nich ludzie, odpowiedzialni, ogarnięci. To ile procedur musli przejść, wywiadów, wizyt w domu kogoś ze schroniska to jest po prostu abstrakcja


@enzojabol: Tylko to jest z dupy porównanie bo
@Anty_Chryst: pewnie już jesteś obyty w jakości karm dla psów, ale jakbyś jeszcze czegoś nie wiedział to ja korzystam z karmopedia.pl. Są tam karmy podzielone w skali 1-5 gwiazdek, wymienione wszystkie składniki i ocena czy dana karma jest dobra, średnia, a może słaba
@Herubin: Schroniska dostają pieniądze NA KARMIENIE czy po prostu na swoją działalność? To istotne bo jednak co i rusz słyszy się, że to schronisko nie ma na rachunki, to nie ma na remont, to nie ma na budy dla psów itd. Może gdyby zamiast kupować jakąś super zajebistą karmę przyjęli np. taki podarek jak na zdjęciu powyżej i ogólnie nie kręcili nosem to środki które wydają na karmę mogliby przeznaczyć na
Równie dobrze możesz przynieść do jadłodalni 50 kg czerstwego chleba i narzekać, że wyrzucili go do śmieci zamiast rozdać bezdomnym.


@Herubin: Porównywanie jedzenia nie nadajacego się do spożycia przez człowieka (ta karma) z jedzeniem nadającym się do spożycia przez psa (ta karma) to idiotyzm. Bardziej adekwatnym porównaniem byłoby stwierdzenie, że w schronisku dla bezdomnych pasztetowej nie zjedzą bo przecież poniżej szynki za 40zł/kg schodzić nie będą.
@Anty_Chryst: kurde psy od grubych tysięcy lat żarły ludzkie odpadki, że nawet im się powiększyły trzustki żeby wydajnej to trawić w porównaniu do wilczych, pierwsze karmy powstały dla leniów jakieś 150 lat temu, a ty z tego powodu będziesz robić dramę?
Jak pies jest rasowym zdechlakiem to możesz go karmić polędwica wołową bez kości, a i tak ci zdechnie w wieku 8 lat bo mu wysiądą stawy biodrowe i trzeba uśpić.