Wpis z mikrobloga

#ios
Wyjaśni mi ktoś jak działa tryb oszczędnościowy baterii? Z włączonym o tej porze po robocie miewam najczęściej z 40 procent (kondycja 85) na tym trybie, a dziś nie włączałem i 61 procent siedzi. Telefon używałem tak samo albo i częściej niż na tym trybie, i cały czas na lte. Całkiem jakby telefon był w zwykłym trybie na oszczędnościowym i na odwrót
  • 4
dodatkowo, czemu wifi cały czas mi się włącza? Wyłączam wifi z paska, pokazuje mi się komunikat że wifi włączy się za 24h a i tak po chwili jest włączone. Jestem pewny że to nie miss click, tylko po prostu się włącza.
Jak chcesz permanentnie wyłączyć wifi, to wchodzisz w ustawienia. Tryb niskiego zużycia energii ogranicza lub wyłącza następujące funkcje:
5G (z wyjątkiem przesyłania strumieniowego wideo) w telefonach iPhone 12,
włącza autoblokadę (ustawienie domyślne to 30 sekund),
jasność wyświetlacza,
częstotliwość odświeżania wyświetlacza (ograniczona do 60 Hz) w modelach iPhone’a i iPada z wyświetlaczem ProMotion2,
niektóre efekty wizualne,
Zdjęcia iCloud (tymczasowo wstrzymana),
pobieranie automatyczne,
pobieranie poczty e-mail,
odświeżanie aplikacji w tle.
@zacky: Że na wyłączonym trybie oszczędzania energii masz na „koniec dnia” więcej baterii niż na włączonym?
Też to zauważyłem u siebie przy większym używaniu lokalizacji. Na wyłączonym trybie oszczędzania energii szybciej % uciekały niż na włączonym. Aczkolwiek w zwykłym używaniu telefonu chyba ten tryb bardziej oszczędza baterie
@Marcin_Janik: czyli nie ma opcji wyłączenia wifi na zasadzie androida, że wyłączasz i włączasz z paska kiedy się podoba? Dość niewygodne
@iquiet: Kiedy używam w pracy spotify na słuchawkach to chyba jest lepiej na oszczędzaniu, ale jak po prostu używam telefonu na oszczędzaniu to procenty schodzą szybciutko. Trochę bezsens biorąc pod uwagę komentarz Marcina