Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś w #pracbaza stosował 'szantaż' w celu uzyskania podwyżki :) ?

W skrócie - w mojej firmie podwyżki są raz do roku, w maju (chyba, że zmienisz stanowisko).
Dostałem takową ale sporo poniżej moich oczekiwań. Powiedziałem to menagerowi, on eskalował dalej ale wyszło na to, że moja i tak była ponad średnią i więcej mi dać nie mogą bo budżet zamknięty i to adekwatna kwota itp itd...

Rozmawiając z menagerem przyznał, że do następnego maja nic nie da się zrobić. Ale nieoficjalnie powiedział, że jest 'budżet awaryjny' dla pracowników którzy dostaną inną ofertę pracy aby ich zatrzymać. Zaoferował więc, że mogę przejść proces rekrutacyjny, zgłosić się do niego z konkretną ofertą a wtedy moja firma powinna dać kontrofertę.

Robił tak ktoś kiedyś?
Wszystko fajnie tylko bardzo bym nie chciał opuszczać aktualnej firmy a boje się, że mimo wszystko pieniędzy nie znajdą i powiedzą, że trzeba się pożegnać ;) Przecież nie powiem wtedy, że naglę zdanie zmieniłem...

#it #pracawit #programista15k #zalesie #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c832b1de46618213546afb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie czy jesteś w jakiś sposób kluczowy dla pracodawcy. Jeśli tak i nie chciałby cię stracić to możesz próbować.

Możesz się nawet pokusić o blef, nie przechodzić żadnej rekrutacji tylko powiedzieć że dostałeś ofertę na foo PLN


@zawodowi3c: A jak mu powiedzą 'Sorry, nie możemy zaoferować nic więcej, powodzenia w nowym miejscu pracy xD ? '
@ATAT-2: To nie znaczy że automatycznie go zwolnią, ani że OP jest zobligowany przyjąć 'nowa' ofertę pracy.


@zawodowi3c: Wiadomo, tylko jakby to wyglądało?

OP: Mam nową ofertę pracy na dużo lepszych warunkach, albo dajecie mi podwyżkę albo odchodzę.
Manager: Niestety nie możemy zaoferować podwyżki przykro nam. Powodzenia na nowej ścieżce kariery.
OP: Eeee może jednak zostanę, jednak nie są takie złe te Wasze warunki

( ͡° ͜ʖ ͡
@ATAT-2: @Gilim: OP jasno napisał, ze firma na budżet na takie sytuacje. Bo te się zdarzają, cały czas. Ludzie albo sami wyszukują albo są wyszukiwani. To nie ma nic wspólnego z szantażem, tak działa po prostu rynek. O ile się tego w oczywisty sposób nie nadużywa. Wszystko zależy od tego, na ile ktoś jest ceniony. Taka sytuacja działa w dwie strony - bo jeśli mimo budżetu, pozwoliliby OPowi odejść, a
@AnonimoweMirkoWyznania Do mnie niedawno zadzwonili z zaproszeniem na rozmowe do innej firmy, stwierdziłem, że nic nie tracę i poszedłem, kilka dni pozniej była oferta na +25% wiecej niż wtedy miałem. Poszedłem do menago i dyplomatycznie powiedziałem, że bardzo cenie sobie pracę w naszej firmie i nie chciałbym jej zmieniać, ale inflacja i stopy w górę, kredyty bolą coraz bardziej, a inna firma daje 25% wiecej więc mam dylemat. Zapytałem czy byłby w
SuchaKaryna: To normalna praktyka która zależnie od stanowiska i sytuacji w firmie czasem zadziała czasem nie. O juniora czy mida mniej się walczy, o senior w górę bardziej. Zazwyczaj działa raz.

Z doświadczenia chciałbym ci doradzić byś to zrobił. Bez tego czeka ciebie prawie rok denerwowania się, ze zasługujesz na więcej, a nie masz pewności ze przy następnej rocznej podwyżce problem się rozwiąże. Zazwyczaj problem się nie rozwiązuje tylko narasta. Dla