Wpis z mikrobloga

Czy do 5000 zł jest jakiś lepszy #laptop niż #macbook air M1? Pytam serio.

Mowa tu o kryteriach jak:
- bardzo dobry ekran
- bateria, która wytrzyma min 7-8h przeglądania internetu/oglądania filmu
- 2x thunderbolt
- wysoka jakość wykonania
- szybki procesor
- nie grzeje sie przy odpaleniu filmu 4k na yt
- 13/14 cali i w miare zgrabne

Początkowo szukałem czegoś z windowsem, ale albo nie umiem szukać, albo takie laptopy nie istnieją. Wszystkie proponowane laptopy z windowsem do 5k mają jakieś bolączki, na podstawie wykopu/fora internetowych/yt i opinii zawartych tam:
Asus Zenbook - grzeje sie i czesto potrafi odpalic wiatraki na idlu + niewiadomo jak z trwałością jako, ze to asus
Yoga Slim 7 pro - lubi się zepsuć i często po roku coś w nich pada, ktos na mirko pisał, ze wszystkie yoga slimy ktore miał w biurze odwiedziły juz serwis
Dell Latitude - średnie matryce jak za 5k + bateria max 4/5h
Acer Swift 3 - mocno srednia matryca
Hp Pavilony - podobnie jak Yoga, lubią się psuć

Dopiero kolo 7k zaczynają się Dell Latitude albo Hp Probooki, które mają dobre opinie i dorównują macbookowi air jak chodzi o jakość wykonania/ekran itp

Zawsze macbooki to były te droższe laptopy gdzie płaciło się za jabłko i myślałem, ze u konkurencji znajde coś taniej z takimi samymi cechami. Zastanawiam się czy to ja tak nie potrafie nic sensownego do 5k z windowsem znależć czy tak się rynek zmienił laptopów?

#komputery #laptopy
  • 13
@tofu2: nie ma nic lepszego, M1 > wszystko. do tego ekran 220 ppi i bateria trzymająca po 8-13h


@TurkusowyRisso: szczerze mówiąc wole windowsa, bo już miałem macbooka pro i tak średnio mi ten system podszedł, chciałem wrócić na windowsa, ale no nie ma nic ciekawego w tym budzecie ¯\_(ツ)_/¯ a 5k to tez nie jest jakos malo jak na lapka
@tofu2: zerknij na https://itnes.pl - Oni mają ThinkPady, HP EliteBookie itp...
Natomiast do 5k to będzie raczej ciężko.

Sam kupiłem 2-3 tygodnie temu Macbooka Air M1, żeby doświadczyć tej mitycznej jakości. Sprzętowo fajnie, ale system jest słaby.
@tofu2: Delle miałem tylko służbowe i zawsze jest z nimi coś nie tak... Jak nie piszczące cewki w środku, to jakiś inny irytujący drobiazg.
Jak się ograniczysz do 8GB ramu i 256GB dysku (czyli specyfiakcji MBA dla cen <5k), to może nawet znajdziesz coś taniej.
ThinkBook 13s może. Ma standard militarny MIL-STD-810G, więc powinien trzymać poziom, aczkolwiek nie miałem go nigdy w rękach.