Wpis z mikrobloga

@leopolis: a robisz rekuperację/klimę? Rozprowadzasz po poddaszu? Jak nie ocieplisz poddasza to to się to ci ugotuje latem i zamarznie zimą. Chyba, że schowasz pod styropianem, ale obawiam się, że byś musiał 20 cm styropianu nawalić.

Ja robię 20cm PUR + 8cm styro (nieużytkowe). Powinno wystarczyć, by dało się tam zrobić siłownię i nie umrzeć latem/zamarznąć zimą. Do tego systemy bezpieczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leopolis @TypowyZakolak: nic nie zamarznie ani nic nie ugotuje się. Rury od rekuperacji są w wełnie i okryte folia aluminiowa
Wystarczy tylko strop ocieplić. Ewentualnie szczyty od środka żeby mur nie ciągnął zimna w dół
@adekk1: A samo urządzenie masz na strychu? Ono bardzo źle znosi temperatury. Owełnowanie rur do reku też swoje kosztuje. Musiałbyś rekuperatorowi też budować "domek".

Dużo komplikacji, też kminiłem czy iść w tym kierunku i wyszło mi na to, że ceny ocieplenia rur klimy, rur rekuperatora i samych urządzeń (duża jednostka centralna klimy kanałowej i rekuperator) plus 20 cm styropianu na strop z grubsza wychodzi jak 8cm na strop +20cm PUR na
@leopolis: Rozważ PUR, chyba, że wełnę położysz samemu. PUR zrobią Ci dobrze (bo tego praktycznie nie da się spieprzyć). Źle położona wełna to z automatu mostki termiczne. PUR będzie też trzymał parametry przez lata, wełna może się przesunąć z uwagi na skosy i grawitację.

Jeżeli robisz samemu to może być lepsza wełna bo zrobisz to starannie.