Wpis z mikrobloga

Jest to kontynuacja wpisu :
https://www.wykop.pl/wpis/64336685

#tldr 80volt dwa lata kopało mnie jak sie myłem każdego dnia i skończyło sie to wizyta na sorze po dotknięciu lodówki, spółdzielnia cały czas odrzucala jakakolwiek możliwość ze jest to po ich stronie

w skrócie to przez dwa lata dostawałem prądem po dupie i każdej innej części ciała gdy się kąpałem bądź nawet lalem wodę ze zlewu

mieszkam w bloku, spółdzielnia przez 2 lata zwalała winę na mnie i kazała mi płacić sobie za elektryków remonty ze mam sobie rozkuwac i sprawdzać bo oni nie są winni

finalnie okazało sie, ze janusz-podwykonawca na zlecenie spółdzielni podczas montażu lampy na korytarzu ponad dwa lata temu przedziurawił mi cały kabel uziemiajacy prowadzący do rozdzielni

przez 2 lata nie miałem uziemienia a łącznie 6 polskich elektryków w tym 4 ze spółdzielni nie potrafiło znaleźć przyczyny i kazali po prostu szukać przyczyny u siebie w domu

finalnie kopnął mnie prąd po dotknięciu lodówki w nocy od tylu, mam częściowy paraliż i niedowład ( prawa ręka, czucie zmniejszone o 70%, ból ) , karetka , sor wypis za pare tygodni może będzie git elo

bardzo zadowolony z tego ze uszedłem z życiem wezwalem pana elektryka z Ukrainy który w godzinę znalazł przyczynę

podziękowałem zapłaciłem i bardzo grzecznie wytłumaczyłem przez telefon panom ze spółdzielni od elektryki na czym polega problem, w 15 min byli na miejscu

2h szukali aż znaleźli z moja pomocą bo zakupiłem wiele sprzętu i mierników by sobie z tym poradzić miejsce gdzie jest problem - właśnie pod ta lampa - co dowodzi całkowitej odpowiedzialności spółdzielni, która ta oczywiście może przerzucic na podwykonawcę

https://www.wykop.pl/wpis/64336685

zastanawiam sie jak odzyskać stracona kasę i jak dać im jasno do zrozumienia ze narazili mnie na smierć przez zaniedbanie

pozdr

#prawobudowlane #prawo #elektryka #kiciochpyta #januszebiznesu #energetyka #polska
Pobierz AreQPL - Jest to kontynuacja wpisu :
https://www.wykop.pl/wpis/64336685

#tldr 80volt...
źródło: comment_1657740750l1sjjrXXM6WxsUwTjP9VY9.jpg
  • 86
@PanKracy582: nie jestem mądry, poprostu dziwi mnie, bazując na własnym doświadczeniu, czy osób które też dostały prądem. Zresztą pisałem wyżej 3 fazy przecinałem które miały być bez napięcia, przytrzymało mnie kilka sekund miałem styk z metalem w kilku miejscach zaczynając od palców, przez ręce brzuch i nogi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AreQPL: Walcz ziomek, wołaj i nie poddawaj się. Wrzucaj też na główną albo niech ktoś to robi w twoim imieniu.
@AreQPL: współczuje ale te wszystkie złote raczki w spółdzielniach to 50-60 letnie dziady z zerowym pojęciem. Każda praca jaka u mnie robili to zepsuli, zero jakiekolwiek myślenia i zawsze coś zniszczą, najlepszy był fachowiec hydraulik który 40 lat jest w zawodzie a nie nauczył się ze Hot to ciepła i przykręcił odwrotnie kurki
@AreQPL

Ale przewód ochronny PE to zabezpieczenie.

Jakim cudem prąd Cię kopał? I dlaczego lodówka Cię kopnęła?

Lodówka nie ma prawa kopać prądem. Nawet bez (jak to piszesz) uziemienia.

Jeśli to prawda to bezpośrednią przyczyną jest awaria lodówki..lub innego urządzenia u Ciebie w domu.. Pośrednią natomiast brak zabezpieczenia PE.

Skąd wzięło Ci się to 80V w wannie? Przyczyną nie jest brak PE w WLZ.

Cos w tej Twojej historyjce nie trzyma się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AreQPL: typowa spółdzielnia. Jak COKOLWIEK nie działa, to trzeba szukać głupiego i udawać że nie wiedzą o co kaman. Ale spóźnij się tydzień z montażem np kaloryferów po malowaniu, to się będą chcieli zesrać. Gnoić to w sądzie, to jest kpina jakaś, 2 lata cię prąd kopał od lodówki z te #!$%@? twierdzą, że to twoja wina? Co oni, jacyś jebnięci? Nie powinieneś mieć wobec nich najmniejszych skrupułów.
@AreQPL: 4 elektryków nie mogło znaleźć problemu? przecież pierwsze co to się sprawdza bolec uziemiający, sam możesz go miernikiem porównać do grzejnika lub kranu i jeśli kabel przerwany to nie będzie pokazywać jedności. Nie rozumiem tego.