Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce się przebranżowić, pracuje obecnie (od 4 lat) jako project manager i szczerze mówiąc to nudzi mnie moja praca. Studiowałem na AGH telekomunikację i w sumie brakuje mi takich ścisłych zagadnień w pracy. Na studiach podobały mi się przedmioty gdzie na labkach robiliśmy pomiary a potem na podstawie tego analizowałem wyniki i robiłem sprawozdania z tego względu wydaje mi się że chciałbym pójść w stronę analizy danych lub BI.
Pytanie do osób z branży czy to przyszłościowy kierunek? Czy zapotrzebowanie jest duże?
Jaka ścieżka wydaje mi się sensowa, chodzi mi gdzie się kierunkować już jako mid i senior?
Jakie są różnice np. między data analyst a BI developer bo w ogłoszeniach często widzę że wymagania są podobne.
Czy plan nauki jest sensownyexcel -> sql-> power bi -> dax ->python(podstawy operowania na danych, jakiś web scraping)->projekt (jakaś fajna analiza z dashboardem do CV)?
Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju rady jak usprawnić swój proces zmiany pracy w tym kierunku bo chciałbym się z tym wyrobić do przyszłego roku.
#pracait #powerbi #businessintelligence #sql #analizadanych #tableau #naukaprogramowania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cf0a580ca4d58faf01025a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@WodnySzajbus żaden kierunek nie jest przyszłościowy bo się świat za szybko rozwija
A w sumie racja dla mnie nudne są raporty z baz i ich analiza ale wolałbym to 100% niż praca z ludźmi. W sensie jak ktoś jest managerem to musi z dużą ilością ludzi gadać dzwonić ble
@AnonimoweMirkoWyznania

Pytanie do osób z branży czy to przyszłościowy kierunek? Czy zapotrzebowanie jest duże?


Od kilku lat analiza danych i rozwój systemów raportowych jest na ostrym trendzie wznoszącym, duży wzrost rozwiązań ofert rozwiązań chmurowych i ich popularyzacja oraz skalowalność sprawiły, że takie systemu nie są już tylko domeną dużych firm, ale i te średnie i mniejsze zaczęły stawiać na wykorzystanie zbieranych informacji w rozwijaniu swoich biznesów.

W efekcie rynek rośnie i ssanie