Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: A co masz w "czynszu"? Zaliczkę na wode i ogrzewanie + śmieci? Dla ilu osób?

U mnie - 560 zł, zaliczka na wodę, śmieci, ogrzewanie 2 osoby. Zimna woda - 11m3, podgrzanie wody - 5,5 m3
@interpenetrate: No mniej więcej średnio. Zależy jeszcze co w tym czynszu masz uwzględnione, to nie jest po prostu za fakt posiadania mieszkania, w rachunku powinieneś mieć to 700 rozbite na różne usługi, fundusze i zaliczki i to poszczególne pozycje można oceniać czy to dużo czy nie a nie całość.
A co masz w "czynszu"


@mat53: ekspoatacje i utrzymanie 230, fundusz remontowy 230, c.o. 180, plus reszta odpady, woda i ścieki, rtv, ubezpiecznie tak że dobija do tych 7stów. Z rachunków prąd ok 70zł, gaz z 30-40, internet 40, no to liczmy 850 z rachunkami. Jedna osoba.
Też masz sporo ale jednak 560vs700 to lżej budżetowo. Jak u Ciebie wygląda poglądowo czynsz podzielony na składniki i jakie lokum?
@dran2: zobacz,
@interpenetrate: Łap, do porównania - nowe budownictwo, około 2015. 51m2 2 osoby

Centralne ogrzewanie - opłata stała
1 zł x 51,07 m²
51,07 zł
Centralne ogrzewanie - opłata zmienna
57,5 zł x 0,95 GJ
54,63 zł
Fundusz remontowy
0,5 zł x 51,07 m²
25,54 zł
Podgrzanie wody
16 zł x 5,5 m³
88,00 zł
Wywóz nieczystości - segregowane
9,6 zł x 11 m³
105,60 zł
Zaliczka na utrzymanie części wspólnej
2,62
@goferek: no git ale to mógłbyś przecież co nieco rozpisać się, bo jestem mega ciekawy jak coś takiego ogarnąć? W sensie zapłaciłeś za mieszkanie dużo, ale to w jakimś nowym budownictwie i masz przez to połowę tego? No bo #!$%@? ale tak te 400zł czynszu to mega mi się wydaje że dobry deal i próbuję zrozumieć czym okupiony. A gdzie mieszkanie?
mógłbyś przecież co nieco rozpisać się, bo jestem mega ciekawy jak coś takiego ogarnąć? W sensie zapłaciłeś za mieszkanie dużo, ale to w jakimś nowym budownictwie i masz przez to połowę tego?


@interpenetrate: to normalne stawki za utrzymanie mieszkania. Nie trzeba płacić dużo, wystarczy że budynek jest świeży, dobrze wykonany i zarządzany bez zbędnych wydatków (typu ochroniarze non stop całą dobę na osiedlu na kilka budynków)