Wpis z mikrobloga

@bartek555: raz popłynąłem na takim mietku a to tylko dlatego że miał płacone dniówki i nie miał bata nad plecami. Miał mi czyścić dechy z gwoździ po szalunkach. Robił tydzień po 8 godzin za ok 100 zł. Zrobił pół metra dechy gdzie metr wtedy świeży kosztował mnie z transportem ok 700 zł. Miało iść na deskowanie dachu. W budzie dla psa znalazłem egzotyczne zwierzęta z afryki. #!$%@? nigdy ale to przenigdy
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef: Ale wkleilem ci fote, ze te wykopy robi sie recznie ;) moze ty miales plyte fundamentowa to wtedy mozesz calosc koparka wygrzebac i git. Ja za tego goscia nic nie place, tesciu ma przestoj u siebie to sobie dlubia u nas, podlaczali prad i takie tam. A pan kopacz solidna firma, od lat wiem jak pracuje.
  • Odpowiedz
@bartek555: ogrodzenie robisz tymczasowe ze stempli budowlanych i siatki leśnej czy odpuszczasz? Stemple mozna potem przerobic na małą architekturę typu rusztowanie na ławkę bujana albo z siatka rozpiac na winorośl
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef: U mnie ten “problem” ze musialbym dookola ogradzac, nie kam zadnego sasiada. Z jednej strony pas zielenii i strumyk, z drugiej bedzie droga dojazdowa do dzislki z tylu, a z tylu widac co jest ;)
  • Odpowiedz
@bartek555: nieprzewidziane wydatki i trzymanie dyscypliny finansowej. W kalkulacji zapomnialem o takich szczegółach jak np drzwi wewnetrzne. Ale dalem rade. Musisz wiedziec juz teraz gdzie chcesz miec gniazdka kaloryfery i przełączniki. Miej drugie zrodlo ciepła jak możesz. Elektronika sterujaca piecem zawodzi, dochodzi do awarii, czasami brakuje prądu, kominek już tego nie potrzebuje. Mi odradzono płaszcz wodny , teraz bym go robił tylko zrobiłbym do niego pompkę na UPS'a. Oczekiwanie na podlaczenie
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef: Ja nawet nie robie kalkulacji, nie chce sie denerwowac ;) elektryke mam zaprojektowana, wiem zeby na to uwazac, pamietam z budowy domu rodzicow. Lepiej za duzo gniazdek niz za malo. Cieplo bedzie z pompy ciepla, rozwazam fotowoltaike (mam zaprojektowana) ale chyba nie zrobie. Kominek wlasnie przenoszr w inne miejsce. Droge dojazdowa bedzie trzeba zrobic, czesciowo jest ulozona i ubita z jakiegos tlucznia (calkiem spoko) ale u mnie pod domem w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PieceOfShit: nie spotkalem sie z takim sposobem rozliczania. Ostatni raz jak zamawialem koparke bylo z godziny roboty

@Reanef: w mojej okolicy to powszednia praktyka

@F0rT3hW1n: @Reanef: @PieceOfShit:


On tylko wykopuje troszeczke pod lawy, spomiedzy sznurkow i deskowania wyznaczonego przez geodete. Wykopowi eksperci juz wysypali

@bartek555: ładne mi troszeczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zakładając że Zdzichu nie będzie robił szalunku, a fundament ma
  • Odpowiedz
@bartek555: to Ci powiem tak : zrób same wyjscia do kaloryferów w pokojach sypialnianych i zatynkuj. Kaloryfery musisz miec w lazienkach bo to mokre miejsca a poza tym przy czyms będziesz w zimie suszyc pranie- i przy bramie garazowej, wiec grupe pompową masz wyprowadzoną. Parę metrow kabla Cie nie zbawi a po pierwszej zimie bedziesz wiedzial czy mozesz polegac tylko na podłogówce. Jak bedziesz potrzebowal szybkiego grzania jednak a nie zrobisz
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef: W lazienkach moze zrobie rzeczywiscie, chociaz u rodzicow sama podlogowka dawala rade, elektryki zrobilismy ba reczniki ale nie byly nigdy uzyte. Planuje tez rozprowadzic kanaly do klimy, bo mialem pokoj na poddaszu i wiem co to sauna ;)
  • Odpowiedz
@bartek555: duza bezwladnosc podlogi dla przykładu mnie irytuje. Odbije piec na 24 st i leci do 25. Ustaw na 23 to doleci do 23.5 :/ dlatego ja sie cieszę ze sie posluchalem bo wykuwam kable ze ściany i montuje kaloryferki dodatkowo
  • Odpowiedz