Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedługo kupuję swój pierwszy #samochod (nowy model z salonu) i nie mam wcześniejszego doświadczenia w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość.

O czym powinienem pamiętać poza dowodem/tablicami rejestracyjnymi, pierwszym przeglądem, zestawem trójkąt-apteczka-gaśnica i załatwieniem OC/AC przez Rankomat?

Nie mogę go garażować, mam jedynie ogrodzone zwykłą siatką miejsce postojowe pod blokiem. W jakim stopniu wpływa to na stan samochodu? Jak mogę go lepiej chronić przed uszkodzeniami czy działaniem czynników atmosferycznych? Czy wnioskować o pozwolenie na domontowanie prostej wiaty? Czy jeśli nie będzie takiej możliwości, warto stosować jakieś, hmm, nakładki/pokrowce?

#pytanie #samochody #auto #motoryzacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d448b9bb3ff8883ce08483
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niedługo kupuję swój pierwszy #samo...

źródło: comment_1658085666h4yKupvwvyhuYn1IpofOoX.jpg

Pobierz
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: >pierwszy #samochod (nowy model z salonu)
nie rób tego, mając pierwsze auto nie ma szans aby pozostało wizualnie nieskazitelne(a tobie na tym zależy, z tego co można wywnioskować z reszty postu), tylko się #!$%@? xD bierz zdrową używkę na baty, w międzyczasie nabijesz sobie zniżek na salonówkę, z racji wymogu posiadania AC

ogólnie wszystko wymieniłeś co potrzebne aby ci potencjalny złośliwy bagieciarz nie sięgał do portfela

Jak mogę go lepiej
WybitnyRogal: @s---k: @sexman: @Singu__:

A zatem wezmę OC/AC w salonie. Czy jest sens wzięcia niezależnego eksperta to szczegółowych oględzin samochodu (w tym z czujnikiem do lakieru) przed odebraniem auta?

Co do brania nówki jako pierwszy samochód, mam zamiar ostrożnie prowadzić + model będzie wyposażony w różne assisty/czujniki, więc ryzyko stłuczek powinno być mocno ograniczone?

---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: można wziąć jak się boisz ale ja polecam poprzestać na tym by przy tobie sprawdzili grubość lakieru - salon ma czujniki bo przyjmują auta i muszą wiedzieć co biorą.
Pamiętaj tez ze np nierówno poskładane elementy np drzwi i błotnik czy klapa bagażnika o niczym nie świadczą - ze świecą teraz szukać producenta który o to dba w markach nie premium.
Co do pytania - nowe auto chroni Ciebie najlepiej