Wpis z mikrobloga

#ztm #poznan
Mirki, otrzymałem mandat za brak biletu w tramwaju na 284zł pomimo posiadania biletu miesięcznego. Odwołałem się i otrzymałem info, że wystąpił błąd przy transferze biletu (?) i reklamacja zostaje odrzucona, więc mam zapłacić bo grożą mi koszty sądowe + mam przesłać ustawowe odsetki.

Moje pytanie brzmi - czy jest szansa wygrać tę sprawę, czy trzeba im zapłacić? Bilet posiadałem i szczerze nie pamiętam czy poprawnie go przetransferowałem. Czytałem, że jest to ich sposób wyłudzania kasy i że te mandaty zostaną przedawnione po upływie jednego roku, oczywiście sam nie wiem jak to działa więc pytam.
  • 5
@bizus12345: nie zrobiłeś transferu? W sensie kupiłeś przez internet i ten błąd wystąpił, jak próbowałeś to robić kasowniku? Ano i pytanie, czy to pierwszy raz? Jeśli tak, to zazwyczaj umarzali takie rzeczy, płaciło się tylko 20 zł opłaty manipulacyjnej
@bizus12345: Miałem podobna sytuację (kilka lat temu). Kupiłem miesięczny przez internet, w ogóle zapomniałem przetransferować go na kartę (nie włożyłem karty do czytnika). Dostałem mandat, zapłaciłem, napisałem odwołanie (że bilet był opłacony, że pierwszy raz zdarzyła się ta sytuacja, że bilet przetransferowałem zaraz po otrzymaniu mandatu). Odwołanie przyjęte i otrzymałem zwrot pieniędzy minus opłata manipulacyjna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DzikiBomber: to nie jest ważne, bo kupując bilet przez internet trzeba zrobić "transfer" tego biletu przy terminalu biletowym

@bizus12345: jak zrobiłeś ten transfer(widać to jak wejdziesz na swoje konto PEKA) to nawet jak zapłacisz zwrócą ci kasę, ale skoro reklamacja została odrzucona to sprawdzili to i musisz zapłacić.
@bizus12345: jest tylko jedno wyjście posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z