Wpis z mikrobloga

Rok temu pisałem o bólu karku podczas jazdy na rowerze (link do wpisu na dole strony). Ostatnio zrobiłem profesjonalny bike-fitting i po kilkugodzinnej sesji wyciągnięte wnioski, które mogły się przyczynić do tego bólu:

- źle ustawione bloki SPD (przesunięcie o ok. 2 cm)
- zbyt długi mostek kierownicy
- zbyt szeroka kierownica
- źle ustawione siodełko, tzn. wysunięte za bardzo do przodu, zbyt wysoko i lekko krzywo względem osi roweru (pomimo, że sztyca jest D-kształtna)

Sprawdzone zostało jeszcze kilka innych rzeczy, jak np. szerokość siodełka, różne kąty pozycji itd.

Jeszcze nie wymieniłem mostka i kierownicy, ale już przy tak minimalnych zmianach widać poprawę - brak bólu karku czy kręgosłupa przy 100+ km.

Wniosek - gdyby ktoś miał problemy bólowe / mrowieniowe (xD) przy dłuższych wypadach, to warto odpalić taki bikefitting.

#rower #bikefitting

Oryginalny wpis: https://www.wykop.pl/wpis/59674095/550-065-103-550-168-ciekawa-traska-wygenerowana-pr/
  • 7
Wniosek - gdyby ktoś miał problemy bólowe / mrowieniowe (xD) przy dłuższych wypadach, to warto odpalić taki bikefitting.


@dariusz-wozniak: Moja żona narzeka na przeskakujące biodro.
Powiedziała o tym fitterowi, ten ją mierzył, robił jakieś proste testy i stwierdził jedną kość podudzia dłuższą od drugiej xD
Oczywiście na razie "na oko", trzeba to potwierdzić dokładnym badaniem ;)

Ogólnie dobry bikefitting, to jest złoto.