Wpis z mikrobloga

Tylu ludzi (w tym ja) brało udział w akcji ratowania gastro w czasie pandemii, biedni restauratorzy dostali miliardy tarcz covidowych potęgujących inflację a teraz jeszcze kroją nas po 50zł za burgera i 20 za piwo XDD

#gastronomia #inflacja #kryzys #gospodarka #koronawirus #pieniadze
Pobierz
źródło: comment_1658141834Uj8luLhV46ehLI044toBBC.jpg
  • 14
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: @olinek_okraglinek: To samo tutaj. Kawiarnia osiedlowa, wyższa cena ale za to mniejsza ilość kawy (chociaż dobrej).
Pizzeria, zwykła średnia pizza z 4 składnikami 36 pln. Pamiętam jak na początku 2021 kosztowała 21 pln.
Na samej kawie od początku wakacji dobre 200 pln zaoszczędzone, bo co szliśmy na spacer to wchodziliśmy czyli średnio co drugi dzien. I to nie jest tak, że mi szkoda tej kasy tylko po prostu czuje
@olinek_okraglinek: @Crisu: no #!$%@? zaskoczenie, że po podwyżkach cen wody, gazu i prądu a tak samo produktów z jakich robią jedzenie restauracje zmuszone były do podwyżek cen produktów ¯\_(ツ)_/¯

Jak oni tak mogą zarabiać na robieniu nam jedzenia zamiast dokładać do interesu?! Przecież dostali zniżki na ZUS i 5 tysięcy złotych z tarczy za to, że na pół roku ich zamknęli i wprowadzali reżimy sanitarne ograniczające dostęp klientom! Bezczelni!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mam-na-imie-Porucznik: akceptuje podwyżki ale gdy z podwyżka idzie obcięcie gramatury to już coś nie halo. Znajoma która prowadzi knajpę kiedyś mi powiedziała, że aby wyjsc na swoje to tak średnio musi pomnożyć ceny składników X4. Cena składników na pizzy to było jakieś 5-6zl. (Liczę jakbym kupował w detalu). Wiec 36pln za placek z kilkoma plastrami szynki to po prostu duzo.