Wpis z mikrobloga

Bardzo wielu spotkanych przeze mnie Rosjan (i nie mówię tu o tych, którzy mają wyprane mózgi telewizyjną propagandą) uważa Aleksieja Nawalnego za populistę, nacjonalistę i ogólnie człowieka bez konkretnego programu i poglądów, który jedynie bazuje na społecznym niezadowoleniu, ochoczo stając na czele wszelkich protestów.
Postanowiłem przetłumaczyć fragment wywiadu, którego Nawalny udzielił kiedyś w telewizji Dożdź opozycyjnej dziennikarce Ksenii Sobczak. Jest to właściwie jedyny tak ostry wywiad z tym politykiem i myślę, że można na jego podstawie wstępnie ocenić czy stawiane mu zarzuty są prawdziwe. Może kogoś zainteresuje, zachęcam do obejrzenia :)
#rosja #polityka #nawalny #wojna #ukraina #ruskimir #wiescizewschodu
wiescizewschodu - Bardzo wielu spotkanych przeze mnie Rosjan (i nie mówię tu o tych, ...
  • 11
@wiescizewschodu: Nawalny to jest ruski nacjonalista. Gdyby doszedł do władzy to robiłby dokładnie to co putin, tylko skutecznie. Dlatego Nawalnego wspieramy tylko na tyle na ile szkodzi jedności kacapowa, ale nie na tyle by mógł dojść do władzy.
@szurszur: Putin i Nawalny to niemal dokładne przeciwieństwa.
Putin to ruski nazista i to wywodzący się z komunistycznej młodzieżówki - generalnie skrajny lewak.
Nawalny to ruski nacjonalista - generalnie skrajny prawak.
Sęk w tym, że u kacapów obie te skrajności mają ten sam cel. Podbicie Europy Środkowej do linii Odry. Po prostu metody mają inne. Jak wiemy, metody putina są nieskuteczne. Stąd słuszne spostrzeżenie wielu ekspertów, że Nawalny robiłby to samo
Nawalny to ruski nacjonalista - generalnie skrajny prawak.


@jjb_: To cekawe czemu Nawalny to skrajny nacjonalista w Polsce, a w Rosji uznawany za liberała.

Nawalny jeszcze na wolności, otwarcie popierał siłowe "zjednoczenie" z Ukrainą, Białorusią i Bałtami oraz "rozwiązanie sprawy polskiej"


@jjb_: ok daj linki na rozwiazanie kwestii polskiej oraz zjednoczenie z bałtami lub siłowe zajecie Ukrainy.
Nawalny jeszcze na wolności, otwarcie popierał siłowe "zjednoczenie" z Ukrainą, Białorusią i Bałtami oraz "rozwiązanie sprawy polskiej". Otwarcie wspierał również inwazję i okupację Krymu.


@jjb_: Już któryś raz tu na wykopie to widzę a nigdy nie widziałem źródła tych rewelacji. Możesz napisać skąd to? Jakiś wywiad, artykuł, filmik, cokolwiek?
@szurszur: No pewnie XD Poświęcę czas na przejrzenie setek filmików, żeby znaleźć Ci dowód na coś co wszyscy wiedzą, a Ty powiesz, że to montaż albo wyrwany kontekst. Już biegnę XD
Jak piszę artykuł to wklejam źródła do WSZYSTKIEGO. Jak piszę komentarz to albo musisz mi uwierzyć od razu, albo sam znajdź odpowiednie materiały i uwierz wtedy kiedy uznasz za słuszne. Możesz też oczywiście olać temat i pozostać w błędzie. To
@szurszur: Jeśli ja coś napisałem to znaczy, że to prawda. Po prostu. Taką mam markę. Z niewiedzy możesz to uważać za nieprawdę i ja to rozumiem.

Rzucę Ci trochę światła na temat, bo może to jeszcze ktoś przeczyta.
Otóż technicznie rzecz biorąc Nawalny jest narodowości zarówno rosyjskiej jak i ukraińskiej. Możesz o tym przeczytać w wielu źródłach np. na wiki - https://en.wikipedia.org/wiki/Alexei_Navalny
Sam Nawalny uważa się wyłącznie za rosjanina, ponieważ (uwaga,