Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki,

Dziś chcę podzielić się kilkoma ciekawostkami o Ostródzie na Mazurach, mieście które odwiedzam dość regularnie i uważam, że jest dobrym kierunkiem na weekendowy wypad w Polsce.

Ostróda to jedno z najważniejszych w sezonie letnim miejsc kulturalnej aktywności na Mazurach, gdzie co weekend mamy dobry koncert w najładniejszym i najładniej położonym w tej części Polski amfiteatrze. Ale poza tym to typowe mazurskie miasteczko, z pięknym zamkiem, zabytkami, jeziorami, największą atrakcją czyli Kanałem Elbląskim i jedynymi na świecie czynnymi pochylniami.

Więcej informacji w znalezisku, zapraszam do jego wykopek.

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami obserwuj hasztag #szalonewalizki

#mazury #ostroda #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #gdzienaweekend #mazurycudnatury
SzaloneWalizki - Hej Mireczki i Mirabelki, 

Dziś chcę podzielić się kilkoma ciekaw...

źródło: comment_16582984784Ujg2eSzLUzbPqmOxj6f7P.jpg

Pobierz
  • 8
@dktr: Pochodzę z Ostródy fajne kamerki będę szukał mamy jak idzie do pracy i jej wyślę, że jest śledzona XD

Poza tym co do wpisu, miasto fajne, ale pod spokojnych przyjezdnych koncerty koncertami, jakieś kabarety nawet spoko knajpki które przetrwały. Szkoda, że sportowo nie jest aż tak wykorzystywany potencjał. Stadion teraz 3 liga albo i niżej, nie wiem jak z siatkówka podobno Olsztyn ma grać na targach. Czasem jakaś gala mma.
@Koci_pyszczek: Zamek, Wieża Bismarcka, kamień plebiscytowy (chociaż to w sumie nie zabytek albo i tak), fontanna Trzech Cesarzy, zabytkowy budynek dawnego Sądu a dziś parafii ewangelickiej, wieża widokowa na kościele ewangelickim i białe koszary