Wpis z mikrobloga

Hej
Zdecydowałem się na zakup złota inwestycyjnego i wybrałem monety, ponieważ wydają się ciekawsze w zbieraniu niż sztabki. Czy ktoś może mi wyjaśnić czy jest różnica między rodzajami monet na jakie chcę się zdecydować (kangur, Kruger, filharmonicy) oraz tym jakie wielkości kupię (czy lepiej rzadziej ale 1 uncjowe monety czy też lepiej częściej ale 1/4 lub niższe)
#monety #zloto #numizmatyka
  • 10
1oz najmniejszy spread i najlepiej na tym wyjdziesz sprzedając u dealera np tam gdzie kupiłeś.
Myślę ,że 1/4oz też spoko.są grupy na FB gdzie ludzie sprzedają i kupują Myślę ,że szybciej sprzedasz dla Kowalskiego 1/4 uncji 2200zl niż 1oz 8200zl.
@klasasrednia: Stricte inwestycyjnie korzystniej wypadają ceny monet 1 uncjowych, niemniej mniejsze wagi mają inne atuty jak np. (w razie potrzeby) możliwość wyjścia z inwestycji jedynie częścią, a nie całością kapitału. Po prostu musisz zastanowić się na czym bardziej Ci zależy. :) Jeśli chodzi o wybór między Kangurem, Krugerrandem czy Filharmonikiem to wszystkie te monety zaliczają się do kanonu najpopularniejszych monet bulionowych na świecie i z zakupem/zbyciem ich nie powinieneś mieć