Wpis z mikrobloga

Mam Avensisa 2017 jako w zasadzie czwarte auto w domu, rzadko nim jeżdżę bo go nie lubię, mam go w sumie dlatego, że używałem go do tras na Ukrainę w związku z DG czasem. Nie było mi go szkoda tyrać na tamtejszych drogach. Jakieś pół roku temu na trasie zaczął mi kaszleć, mulić, więc dałem go do mechanika w Krakowie, ten obiecał, że do następnego dnia naprawi, a ja przespałem się w hotelu. Następnego dnia odebrałem auto, wszystko okej, 600zl do zapłaty bo jakaś tam rurka od turbo wymieniona była.
Dzisiaj rano oddałem S-klasę na położenie ceramiki i wziąłem Avensisa, ujechałem z 30km i znowu to samo co było. Pojechałem do lokalnego mechanika aka cięcie gięcie i jak się okazało gość w Krakowie rurkę wymienił jak na picrel.
Panowie z Łodzi dosztukowali mi nowy przewód, wyprofilowali jak oryginał, wymienili przy mnie. Zajęło im to 30 minut, policzyli za to 50zł. Zapłaciłem im dwie stówki, żeby na piwo mieli i mam wrażenie że teraz to przeżyje samochód.
Trzymajcie się w tym Krakowie z takimi majstrami.

#samochody #motoryzacja #mechanika #krakow
K.....y - Mam Avensisa 2017 jako w zasadzie czwarte auto w domu, rzadko nim jeżdżę bo...

źródło: comment_1658945204XM3Clhy9ryF2RJayHHU5rq.jpg

Pobierz
  • 14
@Zipperek ja mam 2.0 nie wiem czy to BMW czy nie, silnik pracuje ładnie ale w sumie co ja mam, trochę ponad 60tys nalotu. Bardziej nie lubię tego auta z uwagi na dynamikę słonia na wrotkach i jakości wykonania wnętrza które po 7 latach się zaczęło biodegradoawać, a w sumie auto trochę ciapy kosztowało bo salonowiec.
@bruhh: widocznie dane bierzesz z IDzD, w toyotach diesle po 2005 roku to tragedia. Ostatni sensowny to byl 116 konny diesel od toyoty. Te od BMW byly strasznie awaryjne

@Kaerovsky: oby smigał jak najdłużej bez awarii. Sam mam Avensisa z dieslem 2.0 ale na żelwinym bloku. Potem mityczny polift, silniki z BMW i juz byly zabawy w mechaników. Fajne motory pod wzgledem dynamiki ale awaryjne strasznie.
@Dejwi996: nie, to była jeszcze usprawniona wersja toyotowskiego 116, wystepował w poliftach po 2006 roku. zmiany obejmowały fmic i wtryski. Nie jestem pewien czy ten posiadał alu głowice. W tym 126 padały cholernie drogie wtryskiwacze.