Wpis z mikrobloga

Małe #zalesie na temat nowych, 14" Macbooków Pro.

Mam takiego w pracy w zasadzie od premiery (testy i tak już został). Co chciałem powiedzieć to fakt że procesor dźwięku albo jego sterowniki są tak spieprzone że bardziej się nie da....

Głośniki co chwilę charczą jak na callu kimś kto ma access point w serwerowni wykopu, w randomowych momentach robią dość głośne PYK. Na słuchawkach to samo, niezależnie czy po bluetooth czy po kablu (USB-C i jack).

Szukam rozwiązania i okazało się że można usunąć tylko jeden katalog, zrobić restart i system sam dociągnie brakujące pliki. No i to działa, dźwięk żyleta... ale tylko przez paredziesiąt godzin, potem wraca do normy.

Napisałem sobie skrypt pythona który codziennie po 17 usuwa te pliki i robi restart, ale kurna w sprzęcie za prawie 3500 euro (wiem że są tańsze ale sprawdzam cenę po moim egzemplarzu z M1 max) to jakiś żart.
Z resztą o tym jak nowe Apple Silicon są nieprzystosowane do użycia to można by esej napisać. Chcesz dwa monitory? Pewnie, ale oba będą wyświetlać to samo chyba że zmienisz swoją stację dokującą na taką którą akurat wspieramy (oczywiście żaden z popularnych modeli).

Te sprzęty nie mają samych wad, np stosunek wydajność do czasu pracy na baterii jest wspaniały, rano jak wstaję podpinam ładowarkę, ogarniam się, piję kawę i mogę tak sobie pracować cały dzień bez zasilacza, mając dwie przeglądarki, wirtualnego iPhone, 10 milionów kart w przeglądarce. Chodzi mi o to że za taką kasę sprzęt powinien być dopracowany a nie: rzućmy ludziom i zobaczymy co wyjdzie.

I uważam, że Steve Jobs nigdy by czegoś takiego nie zrobił


#problemypierwszegoswiata #informatyka #apple
  • 3
Głośniki co chwilę charczą jak na callu kimś kto ma access point w serwerowni wykopu, w randomowych momentach robią dość głośne PYK. Na słuchawkach to samo, niezależnie czy po bluetooth czy po kablu (USB-C i jack).


Nie mam takiego problemu. Nigdy nie było problemu z słuchawkami czy dźwiekiem

Z resztą o tym jak nowe Apple Silicon są nieprzystosowane do użycia to można by esej napisać. Chcesz dwa monitory? Pewnie, ale oba będą
@Bratkello: @vulcanitu: mam drugiego 14” i w obu to samo, dodatkowo nie mogłem być jedynym skoro po internecie lata instrukcja jak to (chwilowo) naprawić.

Intelowskie MacBooki po prostu działały czy to z dockami lenovo, della czy jakimikolwiek innymi; tu żeby mieć dwa monitory pod jednym thunderboltem musisz mieć stacje która wspiera display link.