Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeszcze raz zadaje pytanie, jak to jest z alergią przy oddawaniu krwi. Mam alergię na pyłki, trawy i zboża więc tak na prawdę okres alergii to od marca do października więc okienko bez alergenów jest dosyć krótkie. Na stronie pckik znalazłem taką informację o czasowym wykluczeniu:
zaostrzenie przebiegu przewlekłej choroby alergicznej i ostre stany uczuleniowe – do czasu ustąpienia objawów;
Co jeśli nie mam żadnego zaostrzenia? Odkąd przestałem się odczulać jakieś 6 lat temu moje objawy alergii to od marca do października katar i czasami problemy z suchością oczu a tak to żadnych ostrych objawów. Czy w tym momencie możliwość zakwalifikowania do oddania krwi to interpretacja lekarza który akurat będzie? Z tego co czytałem przekazanie w krwi alergii to były pojedyncze przypadki w całej historii krwiodawstwa na świecie więc to chyba żadne zagrożenie dla biorcy. A grupę krwi mam dosyć potrzebna (0-)

#krwiodawstwo
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@biauek_jak_mogles: ()

@Szlakuu: jeśli nie masz objawów (żadnych) oraz nie przyjmujesz leków możesz oddać krew. Mimo fantastycznej grupy krwi twoja alergia może przyczynić się do powikłań u biorcy, który ostrzej reaguje na te pyłki niż ty, a nie odczulał się itp. Jeśli nie oddasz krwi w tym okresie na prawdę nic się nie stanie.