Wpis z mikrobloga

Mówię Wam.. minąłem się z powołaniem. Było iść na psychologa.. jestem ponoć bardzo analityczny, a drugiego człowieka analizuję szczegółowo serią pytań.

Nie zliczę już, ile razy w internecie pomogłem młodej osobie szczerą rozmową.
Nie zliczę już, ile razy usłyszałem od młodych ludzi, że odwaliłem lepszą robotę, niż ich psycholog.
Nie zliczę, ile razy usłyszałem, że szczerym wysłuchaniem i argumentami otworzyłem komuś oczy, a czasem i uratowałem życie. Od kilku dni prawie codziennie mam taki przypadek.

Nie zliczę już, ile razy trafiając na młodą dziewczynę aż za bardzo zajaraną starszymi facetami pytałem ją przezornie nauczony doświadczeniem "a jak Twoje relacje z rodzicami?"

Jedno proste pytanie, a przy szczerym wysłuchaniu otwierało słowotok zwierzeń o traumach, przypadkach przemocy wszelakiej i problemów życiowych. Przy tym też wychodzi jedna prawda - szczęśliwa dziewczyna nie szuka zboczonych wrażeń i starych facetów. Jeśli na taką traficie, to zamiast to wykorzystać spróbujcie z nią szczerze porozmawiać, a może się okazać, że jest taka np. Przez traumę z molestowania.

W takich momentach nie czuję się, jak #przegryw co nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.

#gownowpis #psychologia
  • 8
Nie zliczę już, ile razy w internecie pomogłem młodej osobie szczerą rozmową.

Nie zliczę już, ile razy usłyszałem od młodych ludzi, że odwaliłem lepszą robotę, niż ich psycholog.

Nie zliczę, ile razy usłyszałem, że szczerym wysłuchani


@GalAnonimowy: To weź wstaw skriny tych rozmów - oczywiście po ocenzurowaniu, zeby nie było wiadomo z kim gadales.