Wpis z mikrobloga

Patrzyłem na mieszkania do 9000 zł/m^2 w Warszawie i znakomita większość to niesprzedawalne klitki przy ul. Berensona. Tytuły ogłoszeń zdradzają desperację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://i.imgur.com/5dhYCJ9.png

Grodzisk to chyba najgorzej skomunikowana jednostka Białołęki poza Kobiałką, 50-60 minut sumarycznie komunikacją miejską do centrum - toć to prawie jak pociągiem z Łodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego to w większości orne pola na których napchano najtańszych bloków. Kto by chciał tam mieszkać? Bez urazy dla tych, którzy z braku kasy musieli tam kupić. Na portalach zalegają setki mieszkań z tej beznadziejnej inwestycji.

Imo pierwszy kandydat do cen <8k PLN z metra w 2023-2024.

#nieruchomosci #mieszkanie #warszawa
  • 26
@TypowyZakolak: @Lonesome_road: @n1craM: @Deska_o0: Ok. 2018 r. robiłam sobie analizę cen mieszkań w Warszawie i pamiętam, że byłam w głębokim szoku, jak droga jest Białołęka w stosunku do tego, co oferuje...

To na Białołęce wyszedł mi też największy "współczynnik hajpu" który generalnie pokazywał, gdzie najbardziej aktywni są deweloperzy (interesował mnie tylko rynek pierwotny).

Przed zrobieniem tej analizy byłam przekonana, że ludzie kupują mieszkania na Białołęce, bo tam jest
@TypowyZakolak:

Grodzisk/Kobiałka naprawdę potrzebują metra, ale go nie dostaną.


Ale nigdy? Bo kto wie, może ludzie, którzy pokupowali po 5k za metr, będą kiedyś wygrywami i kolejne młode pokolenie będzie opowiadać, jak to dziadersom z pokolenia Z z nieba spadło. ;) Na Ursynowie też kiedyś sarenki biegały.
@Lonesome_road: zgoda. Tylko okazje często okazują się okazjami dopiero 20 lat później w analizie wstecznej. Mieszkania "na hucie" też się wydawały 50 lat temu na końcu świata, a teraz młodzież mówi, że stare baby ebać prądem, bo dostały za darmo mieszkania koło metra.

Nie ukrywam, że chętnie bym zapolowała na jakąś okazję na przyszłość. ;)
@herbatananoc: Może za 20-30 lat, po prostu żadna z planowanych linii tam nie sięga, każda zabiera 5-10 lat do pełnego wybudowania więc może na starość ktoś dostanie prezent co najwyżej.

@Pantegram: Ja znam całą Warszawę (z tymi najbardziej egzotycznymi kawałkami włącznie) od podszewki i obecnie jest kilka sensownych miejsc (przede wszystkim Targówek Mieszkaniowy, Targówek i czasem Bemowo, ale tam jest zauważalnie drożej), tylko trzeba przełknąć że to w większości bloczydła
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TypowyZakolak: temat pociągów przerobiłem na własnej skórze i dziękuję bardzo. Fakt, że z Ząbek ciapąg jest co ~10 minut w szczycie i jedzie tylko 7 minut na Wileński, tylko w roku szkolnym jest załadowany pod korek, a jakakolwiek awaria, remont czy pan kleks na torach kompletnie rozwalają dojazd. To już wolę autobusy spod M1 Marki, nawet jak się jakiś wysypie to zaraz będzie następny, a do metra lecą buspasem.

To jest
Osobiście mieszkałem na Sielcach kilka lat i podziękuję za dojazd autobusem w W-wie gdziekolwiek, mogę nim dojechać sporadycznie, na pewno nie codziennie.


@TypowyZakolak: Uważam, że to mocno zależy od połączenia... Ja bardzo dużo jeździłam autobusami na różnych trasach i stąd wiem, że jest bardzo różnie. Są takie trasy, że się stoi masę czasu w korku a są takie, że bezproblemowo śmigasz buspasami i jedzie się szybko.

Są też takie trasy gdzie