Wpis z mikrobloga

co robię nie tak? ewentualnie - co jest nie tak?
Kupiłem sobie na spróbowanie kolejne już (drugie ;) ) cygaro - Dominican Estates Corona w sklepie stacjonarnym z cygarami. Wyglądało na przechowywane w sposób prawidłowy (zamknięta, profesjonalna gablotka z cygarami)
Pierwsze cygaro jaki paliłem rzeczywiście można było opisać jako przyjemne, aromatyczne.
Natomiast to konkretne po prostu śmierdziało papierosem. I to raczej takim z tych tańszych, typu Mocne. Paliłem kiedyś papierosy, więc mam porównanie.

Czy ja mam niewłaściwe oczekiwania co do cygara? Czy może było niewłaściwie przechowywane (stare?)? Czy może ja coś źle z nim robiłem?

Generalnie doświadczenie z palenia tego cygara dalekie było od relaksującej przyjemności. Ale #!$%@?, zapłacone, to trzeba było wypalić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cygara
  • 8
@dominowiak Być może faktycznie masz za duże oczekiwania. Cygaro to tytoń i pachnie tytoniem, a te wszystkie smaki które są opisywane w notkach degustacyjnych, gdzieś tam się pojawiają, ale mocno obok smaku tytoniu i subtelnie.
@dominowiak: Fakt, że jest gablota to jedno, ale niekoniecznie oznacza, że cygara były przechowywane we właściwych warunkach. Różnie to bywa, zazwyczaj powinien być gdzieś higrometr oraz termometr w tej gablocie, można dyskretnie rzucić okiem jak się sprawy mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie jeśli będziesz miał kiedyś okazję, to możesz wybrać się do któregoś La Casa del Habano, stamtąd zakupić, i zobaczyć czy też będzie ten
@dominowiak: Patrząc na cenę tego cygara to nie oczekiwałbym zbyt wiele, niestety ostatnio ceny poszły trochę w górę i za cygara trzeba więcej płacić. Często kupuję kilka cygar po 30, 40 zł jako zwykłe palenie i lepsze ale droższe 60, 70, 100+ zł ale je palę rzadziej. W sumie wole wypalić 1 droższe lepsze cygaro niż 2 tańsze :D
@dominowiak: najlepszy stosunek ceny do jakości dostaniesz w cygarach, które określane są jako "bundle cigars".

Normalnie sprzedaje się na cedrowe skrzynki, których produkcja też swoje kosztuje.
Do tego jakaś fancy banderola, design i cena rośnie.

Bundle, czyli paczki są owinięte folią bez zbędnych bajerów.

Jak nie palisz często, nie masz przepalonego gardła to kupuj cygara z delikatnym liściem okrywowym odmiany 'Connecticut'.
A już na pewno odradzam przehajpowane i przepłacone Cohiby, które
PlazowyChlopak - @dominowiak: najlepszy stosunek ceny do jakości dostaniesz w cygarac...

źródło: comment_1659366283xRNcLBWQ73Kox102ds7egH.jpg

Pobierz
@dominowiak: tak więc w skrócie, poszukaj sobie np. best bundles 2021/2022.
Obczaj, które z nich są connecticut.
Oprócz bundle też warto sprawdzić, na co jest aktualnie promocja.
Jak nie masz zamiaru zapalić od razu po zakupie to do zwykłego worka strunowego wrzucasz cygara i kupujesz saszetkę boveda, która trzyma odpowiednią wilgotność