Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przymusowy pobór, ale tylko dla mężczyzn, bo trzeba chronić kobiety jeśli chce się odbudować populację kraju po wojnie, bo tak to działało przez tysiące lat cywilizacji".

Przecież tak na Ukrainie jak i w Polsce dzietność wynosi około 1.3 więc o żadnej odbudowie grupy nie ma mowy, skoro nawet w czasach pokoju następne pokolenie będzie o 35% mniejsze niż obecne. Taka jest cena równouprawnienia i tego, że kobiety przestały być zasobem rozpłodowym i mogą same decydować o swoim życiu, w tym i o tym czy chcą rodzić dzieci. A my jako część Zachodu zgodziliśmy się tą cenę zapłacić.

Czemu więc dziś na wojnie mieliby ginąć sami mężczyźni pod przymusem, zupełnie jakby całe równouprawnienie się nie wydarzyło i kobiety dalej siedziały tylko w domach i rodziły dzieci, a nie miały te same prawa jak mężczyźni, którzy mają za nie ginąć? Przecież dziś jest całkiem inny świat niż był we wszystkich cywilizacjach tysiące lat temu.

A może tacy ludzie zakładają, że wojna powinna znieść równouprawnienie i kobiety powinny znowu siedzieć w domach, słuchać męża i rodzić dzieci, aby odbudować populację?

Można w sumie zapytać. @szurszur jesteś za tym, żeby wraz z prowadzeniem poboru dla mężczyzn przywrócić prawa kobiet takie jakie miały one w XIX wieku? No wiesz, ograniczony dostęp do edukacji, praca jak już to tylko najprostsza i znacznie gorzej płatna niż taka sama praca dla mężczyzn, tak aby jedyną szansą na życiowy awans dla kobiet było dobre zamążpójscie i "robotny chłop co dużo nie pije"? Bo tylko przywrócenie takiego systemu gwarantuje dzietność 3.0 i więcej, potrzebną do realnej odbudowy populacji.

Skoro nie wahasz się przed wysyłaniem młodych chłopaków na front, gdzie mają ginąć rozrywani, paleni żywcem czy kastrowani jeśli wpadną w łapy wroga, to chyba nie powinieneś mieć problemu z odebraniem kobietom równouprawnienia? W końcu tak działały "wszystkie cywilizacje, nacje i społeczeństwa przez tysiące lat" , a obecne równouprawnienie to chwilowa aberracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli masz z tym problem, to jakim prawem chcesz dysponować życiem mężczyzn?

Ja np. uważam że równouprawnienie jest dobre, dlatego pobór jeśli już miałby być wprowadzony to powinien być dla wszystkich, a najlepiej dla nikogo i zamiast niego powinno się stawiać na ochotników.

#wojsko #wojna #ciekawostki #dyskryminacjamezczyzn #ukraina #rosja #rozowepaski #niebieskiepaski
Pobierz s.....i - Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przym...
źródło: comment_1659589153kmM6YIneGMx0i5N9dxAPKP.jpg
  • 285
nie zmienia faktu, że kobiety są fizycznie zdolne (nawet jeśli tylko potencjalnie) do rodzenia dzieci, a mężczyźni nie.


@janeeyrie: nic sobie nie urodzą jak nie będą mieć mężczyzn. Heh, tylko jak nie ma oskarków bo w obronie swoich kobiet zginęli na wojnie to się wymagania zmniejszają wtedy i "wystarczy żeby nie bił i mało pił" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do urodzenia dziecka trzeba kobiety i mężczyzny, więc
Ile razy trzeba napisąc, że sa stany pomiedzy, a nie skrajny fundamentalizm konserwatywny lub skrajne lewackie równouprawnienie. Ja jestem centrystą,a nie fundamentalista, więc nie łykam tych Twoich propozycji.


@szurszur: stan pomiędzy to jest pobór dla wszystkich, bo fundamentaliści prawicowi mówią, że pobór ma być tylko dla mężczyzn, a skrajna lewica mówi, że w ogóle poboru nie powinno być, a najlepiej to rozbroić też armię.

Ci którzy bronią naród poborem sa przez
nie no. Świat tak działa według ludzi postępowych. Kobiety są równe mężczyznom. Jak twierdzisz inaczej to jesteś mizoginem, homofobem, rasistą i co tam jeszcze są za nowomodne określenia.

Ja tylko myślę, dlaczego one nie mają równych obowiązków a mężczyźni mają od nich mniej praw xD


@FLAC: nie, tak świat działa według dzieci, one myślą że wszystko jest takie proste, zero-jedynkowe podczas gdy wszystko jest złożone, skomplikowane i nie da się tego
@szurszur

Skrajnym lewakiem to jestes Ty popierajac Korwina wybielajacego pedofilów

Ale ładnie się strigerowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) trafiłem bingo xD

Przecież nawet prokuratura za Tuska umorzyła sprawę, stwierdzając, że faktycznie on krytykuje pedofilię, a przecież wg lewaków wtedy prokuratura była niezależna.
Przecież nawet prokuratura za Tuska umorzyła sprawę, stwierdzając, że faktycznie on krytykuje pedofilię,


@Volki: Gdzie tak stwierdza, ze faktycznie krytykuje? Przeicęz wyraźnie mówił, że z pedofila sie przesadza, bo lekka nie jest zła (typu klepanie przez pedofila). To jest wybielanie. Nie pisąłem, że popełnił przestepstwo, wiec umorzenie pod tym kątem mnie nie interesuje.

Ideologię LGBT nie odrzucasz, a jest skrajna


@Volki: Nie jest skrajna. To obowiazujcy nurt w naszym zachodnim
@FLAC: no tak, te emerytury. Jestem za zrównaniem wieku emerytalnego. Co do wyroków to nie wiem, nie zbierałem danych i nie analizowałem wszystkich spraw, ale w prawie nie ma żadnych widełek i podziału na płcie. Co do ostatniego nie rozumiem, u nas w kraju muszą walczyć a kobiety uciekają? Gdzie? Kiedy?
@szurszur W mediach, które o tym pisały.

Nie pisąłem, że popełnił przestepstwo, wiec umorzenie pod tym kątem mnie nie interesuje.

Ale ja nie mówię w kontekście popełnienia przestępstwa, a w kontekście co sam Korwin i prokuratura mówią. A skoro prokuratura stwierdza, że nie pochwala pedofilii, to znaczy, że ty kłamiesz.

Nie jest skrajna.

Jest. Propaguje okaleczanie dzieci.

To obowiazujcy nurt w naszym zachodnim kregu kulturowym

W tym zachodnim kręgu kulturowym obowiązuje nurt
Nie jest skrajna. To obowiazujcy nurt w naszym zachodnim kregu kulturowym. Chyba, ze uważasz, że nasze miejsce jest w w świcie rosyjskim - to tak tam jest skrajna.


@szurszur: przecież sam masz poglądy rodem z rosyjskiego, czy też wschodniego świata, skoro popierasz przymusowy pobór i to tylko dla mężczyzn jak w Rosji i na Ukrainie.

Zachód od poboru albo odchodzi, albo idzie w stronę poboru dla wszystkich. Nawet USA ostatnio zmieniło
@skitarii: Po prostu trzeba skończyć z XXw. zabobonami pt. "Równouprawnienie" i "Demokracja liberalna" gdzie już dzisiaj widać, że z różnych przyczyn to nie jest żaden stabilny system społeczno-polityczny.
Za wszelkimi "prawami" politycznymi (jeśli już jest tutaj podnoszony argument ad. "Przez całą historię cywilizacji" był to przywilej nielicznych), muszą iść obowiązki.
Jeśli ww. demokracje liberalne będą chciały utrzymać zdolności bojowe armii to albo jak OP proponuje- pobór dla wszystkich albo dla nikogo.
W mediach, które o tym pisały.


@Volki: Daj linka, że prokuratura uznałą, że JKM faktycznie krytykowął pedofilie,a nie ja wybielał. Żadnego dowodu na razie nie przedstawiłes. Bez linka z takimi sformułowaniami nawet nie odpisuj.

A skoro prokuratura stwierdza, że nie pochwala pedofilii,


@Volki: Ja nie pisąłem o pochwalaniu, ale wybielaniu. Kłamiesz.

Jest. Propaguje okaleczanie dzieci.


@Volki: To opinia Twojej mniejszosci w naszym kregu cywilizacyjnym.

Zachód od poboru albo odchodzi,