Wpis z mikrobloga

Macie tak, że trzymacie butelkę drogiego szampana, bądź innego drogiego trunku na jakąś specjalna okazje? Przykładowo na ukończenie studiów, zakończenie ważnego projektu? Ja tak zrobiłem z szczytem polskiego rapowego dziennikarstwa śledczego - Grande Connection.

Miesiąc czekałem na odpowiedni moment, aby obejrzeć trzy jego filmy (tak właściwie to o nim kompletnie zapomniałem, a jakiś post na grupie o nim mi przypomniał).

Pierwsze dwa filmy mnie nie porwały, taki basic Grande, który już wcześniej nie porywał, ale początkowo to wszystko miał swój urok. Jakieś #!$%@? się o ubiór. Niczym przez dżunglę dotarłem do filmu o Hinolu, tak przynajmniej początkowo myślałem.

Okazało się, że to 22 minutowy skondensowany manifest polityczny ojca chrzestnego rodzimej sceny. #!$%@? 22 minuty, tak. Jestem na 8 minucie (bo nie myśle tego obejrzeć do końca XD) i dowiedziałem się, że:
- Jak jesteś raperem, to nie możesz nigdy mieć zdania zgodnego (w jakimś chociaż stopniu) ze zdaniem rzadu. Masz być anty systemowy i #!$%@?
- Rząd bawi się w Friza i on tak naprawdę opłaca wszystkich influencerow, patogale, pseudo raperów aby ogłupiać naród, który zamiast kryzysem będzie zajmował się takimi pseudo raperami. Btw sam wpadłeś w tę pułapkę XD
- #!$%@? się do Grodzkiego, że w #!$%@? parlamencie Ukrainy nie mówi po polsku
- Stwierdził, że pomoc od NATO to może być psychologiczna
- #!$%@? się, że Ukraińcy maja większe prawa od Polaków. W sumie dobra opcja, masz urzędy bez kolejki, w zamian za opuszczenie ojczyzny, gdzie twoj dom zostanie zniszczony od bomb.
- To NiE jEsT nAsZa WoJnA. Żaden kraj nie ma do Polski roszczeń terytorialnych (nie no #!$%@? XD)
- Mam 14 minut jeszcze do obejrzenia XD

#polskirap #rap #muzyka #grande
Farezowsky - Macie tak, że trzymacie butelkę drogiego szampana, bądź innego drogiego ...

źródło: comment_1659603656IhoWzJWb8gDXrFhn225I4s.jpg

Pobierz
  • 28
Macie tak, że trzymacie butelkę drogiego szampana, bądź innego drogiego trunku na jakąś specjalna okazje? Przykładowo na ukończenie studiów, zakończenie ważnego projektu?


Tak, na narodziny syna pierworodnego został zrobiony bimber, który mam zamiar zrobić z nim na 18. :D
@ShadyTalezz: a czy ja powiedziałem że jest ciężko go wyjaśnić? Dużo raperów w polsce jest łatwo wyjaśnić ale mimo to dopiero pierwszy taki kanał powstał. Konwencja gościa to wyjaśnianie #!$%@? raperów do których się intruz zalicza więc nie wiem dlaczego miałby go pominąć
Konwencja gościa to wyjaśnianie #!$%@? raperów


@BadBadger: obejrzałem ze 4 jego filmy, w których zawsze mówi o więcej niż jednej osobie i nawet jak kogoś chwali to jest to w kontekście "jest spoko ale" XDDDD
@BadBadger:

Dużo raperów w polsce jest łatwo wyjaśnić ale mimo to dopiero pierwszy taki kanał powstał


a to po co taki kanał, żeby sobie ludzie mogli

Konwencja gościa to wyjaśnianie #!$%@? raperów do których się intruz zalicza więc nie wiem dlaczego miałby go pominąć


no tylko, że on nawet #!$%@? raperów nie potrafi wyjaśniać bo zdecydowana większość jego argumentacji jest gówno warta i opiera się na podwójnych standardach, populizmach i rzucaniu
@ShadyTalezz: przesadasz że jego argumentacja jest gówno warta, wspomina o technice, pisanych tekstach, melodyjności, pokazuję przykłady kopiowania. Co ma rozprawki pisać analizujące wszystkie kawałki danego "artysty"?
@janushek: w odcinkach mówi o wielu raperach to prawda. Że ich nie chwali, no nagrywa o tych #!$%@? (przynajmniej według niego) więc ciężko żeby coś propsował, ale też widzę to że typ czasem odpływa za daleko w ciśnięciu
@BadBadger:

przesadasz że jego argumentacja jest gówno warta, wspomina o technice, pisanych tekstach


no właśnie te argumenty i przykłady są najczęściej przesączone populizmami i podwójnymi standardami, chłop chce żeby każdy raper w polsce pisał grafomański syf jak eripe i myśli, że wielokrotne rymy albo użycie trudnego słówka w rapie to jakiś wyznacznik jakości tekstu, od raperów którzy robią lekkie letniaczki i nie aspirują do niczego więcej oczekuje rzeczy, które nijak nie
@ShadyTalezz: > te przykłady to najczęściej po prostu inspiracje i są mocno naciągane

Szczególnie to było widać jak wyjaśniał Blache który wziął identyczny bit, identyczne flow, przetłumaczył tekst google tłumaczem i jeszcze teledysk nagrał z identycznymi scenami xd

grafomański syf jak eripe


Ale pchasz się w gips kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i myśli, że wielokrotne rymy albo użycie trudnego słówka w rapie to jakiś wyznacznik jakości
@BadBadger:

Szczególnie to było widać jak wyjaśniał Blache który wziął identyczny bit, identyczne flow, przetłumaczył tekst google tłumaczem i jeszcze teledysk nagrał z identycznymi scenami xd


ale ty piszesz o konkretnym przykładzie, nie powiedziałem, że każdy jest naciągany ale są w większości naciągane.

Czyli rozumiem że nie można blachy nazwać #!$%@? bo on po prostu z założenia robi #!$%@?, skopiowane letniaczki więc wszystko jest na swoim miejscu?


trzeba skumać w końcu,
@ShadyTalezz: ale ja rozumiem czym jest konwencja tylko jak ja lub ktoś skrytykuje czyjeś wersy to od razu jest gadka że nie każdy musi mieć milion rymów i przekmin jak Eripe i ja się z tym zgadzam. Nie zależy mi żeby każdy szczególnie w lekkich numerach musiał jakoś bardzo bawić się słowem ale zależy mi żeby ich wersy nie były totalnym gównem, nie trzeba być eripe od razu. Raper powinnien się
@BadBadger:

Raper powinnien się wyróżniać przynajmniej jedną rzeczą (dobre teksty, przekminy, flow)


no nie, są jeszcze inne aspekty, którymi raper może się wyróżniać. Eazy E nie miał żadnej z wymienionych rzeczy a dla wielu jest legendą rapu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a obecnie w rapie jest dużo gości którzy nie mają niczego


jest kilku ale nie jakoś dużo, na pewno nie więcej niż za czasów gdy sceną
@ShadyTalezz

jest kilku ale nie jakoś dużo, na pewno nie więcej niż za czasów gdy sceną panowały patałachy pokroju eripe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Co ty się tak do tego eripe #!$%@?łeś? Xd

no skoro nie problem to czemu Grande albo ty tego nie zrobicie i nie zarobicie kupy siana? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przecież napisałem ci że są znani przez znanych kolegów a
@BadBadger:

Co ty się tak do tego eripe #!$%@?łeś? Xd


po części ironicznie bo widzę, żeś fan a po części uważam, że on i ludzie jego pokroju strasznie dużo krzywdy wyrządzili polskiej scenie rapowej i przez nich przez lata się nie rozwijała.

Przecież napisałem ci że są znani przez znanych kolegów a ja takich nie mam.


W muzyce szczęście, kontekst i znajomości od zawsze miało znaczenie, to nie jest żadne nowe
@ShadyTalezz: ejj ale ty serio patrzysz tak zero jedynkowo xd domyślałem się że z tym eripe to specjalnie takie przytyki bo uznałeś że jest bożkiem truskuli ale ja nie jestem truskulowcem (mimo że lubię truskul). Jak pisze że blacha jest słaby to od razu że jestem dziadem jakimś i chodzę w full capie, przekminiam tylko wersy eripe i chodzę w baggy. Otóż nie. Lubię newschool i nie rozumiem dlaczego mnie od
@BadBadger:

ejj ale ty serio patrzysz tak zero jedynkowo xd domyślałem się że z tym eripe to specjalnie takie przytyki bo uznałeś że jest bożkiem truskuli ale ja nie jestem truskulowcem


przecież cię nie nazwałem truskawą, nie patrzę ale jak bezwzględnie mówisz, że blacha to gówno i nie chcesz przyznać, że fajnie leci jakikolwiek jego kawałek to jest to dla mnie wyraz mocnego uprzedzenia i tu nie mam z czym dyskutować